Garda potrzebuje większej ilości funkcjonariuszy

Senator z Fine Gael powtórzyła uwagi wygłoszone przez komisarza Gardy Drew Harrisa, który stwierdził, że dane dotyczące rekrutacji do Gardy ustalone sześć lat temu są niewystarczające. 

Dzieje się tak w obliczu powszechnych wezwań do zwiększenia widoczności Gardy, aby zaradzić podwyższonemu poziomowi zachowań antyspołecznych w miastach i miasteczkach w całej Irlandii.

Senator Regina Doherty powiedziała:

– W ostatnich miesiącach na naszych ulicach nastąpił wzrost brutalnych zachowań antyspołecznych, a tutaj, w Dublinie, jest to bardzo widoczne. Niemal co tydzień słyszymy doniesienia o przypadkowych atakach na pojedyncze osoby – w tym napaściach motywowanych nienawiścią – a także o zorganizowanych walkach między gangami. Nigdy nie powinno być tak, że nasi ludzie powinni bać się chodzić po ulicach naszych miasteczek, ani że nie powinno być obszarów, do których nie ma wstępu. Byłoby po prostu niepoprawne zakładać, że te problemy dotyczą tylko centrum miasta, ponieważ wiemy również, że antyspołeczne zachowania rozprzestrzeniają się na dzielnice podmiejskie, miasteczka i wsie. Społeczności w całym regionie Dublina mówią o gangach wsiadających do pociągów na spokojnych przedmieścia i sieją w nich spustoszenie. Moje biuro znajduje się w Skerries i słyszałam szokujące historie o niedawnych zachowaniach antyspołecznych i brutalnych przestępstwach od rodzin, które chcą mieć pewność, że ich miasto pozostanie bezpiecznym miejscem dla ich dzieci. Musimy zdusić to w zarodku i musimy to zrobić teraz. Misją Fine Gael jest budowanie silniejszych i bezpieczniejszych społeczności, a duża część tego musi obejmować pompowanie zasobów w społeczności, w tym lokalne organy ścigania. Rządy kierowane przez Fine Gael konsekwentnie zwiększały liczbę funkcjonariuszy policji, odkąd ponownie otworzyliśmy szkołę szkoleniową w Templemore, a także zwiększamy liczbę cywilnych pracowników policji, aby wysłać więcej funkcjonariuszy policji do pracy na ulicach. Jednak, jak powiedział przedwczoraj komisarz Gardy – w bardzo szczerym oświadczeniu, nasze cele rekrutacyjne dla Gardy, które zostały ustalone sześć lat temu, są obecnie niewystarczające. Musimy zadbać o to, aby zapewnić widoczność Gardaí wszędzie, gdzie jest ona potrzebna. Chociaż pokrzepiający jest widok większej liczby mężczyzn i kobiet przechodzących przez Templemore i wchodzących w szeregi An Garda Síochána, musimy być bardziej ambitni w rekrutowaniu członków do tych sił. W perspektywie krótkoterminowej należy dołożyć wszelkich starań, aby ludzie widzieli i czuli obecność Gardy na naszych ulicach. Jesteśmy partią prawa i porządku i słuchamy ludzi w terenie, którzy mówią nam, że musimy działać lepiej. Nadszedł czas działania.

*

Wielce Szanowna Pani Senator, to premier z Fine Gael, czyli Enda Kenny zadecydował o likwidacji wielu posterunków Gardy w całym kraju, zmniejszeniu liczebności tej służby i czasowym zamknięciu szkoły dla policjantów Templemore, a Pani mówi, że Fine Gael ponownie ją otworzyło i zwiększa ilość funkcjonariuszy. Naprawiacie błędne decyzje waszego premiera, nic poza tym.

Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Problem skażenia wo
„Źle się dzieje