Problem skażenia wody trzeba nareszcie rozwiązać

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Wymagane są teraz działania, przede wszystkim od ministra i Irish Water, aby długoterminowe powiadomienia o gotowaniu wody odeszły w przeszłość, powiedział poseł Pat Buckley.

Parlamentarzysta Sinn Féin z Cork East Pat Buckley wezwał ministra Darragha O’Briena i Irish Water do wzięcia odpowiedzialności za długoterminowe powiadomienia o gotowaniu wody i podjęcia niezbędnych działań, aby stały się one przeszłością, a woda w kranach nie była skażona.

Poseł Buckley reagował na wydany kwartalny raport Organu Doradczego ds. Wody za 2022 r., który po raz kolejny rzucił światło na niedopuszczalną liczbę długoterminowych powiadomień o gotowaniu wody, które zostały wprowadzone w różnych częściach kraju.

Zaopatrzenie w wodę najbardziej ucierpiało w Whitegate Regional w Cork, a dotyczy 9482 osób.

Poseł Buckley stwierdził:

– Raport Organu Doradczego ds. Wody po raz kolejny rzucił światło na niedopuszczalną liczbę długoterminowych ostrzeżeń dotyczących przegotowania wody w różnych częściach Irlandii. Nigdzie nie było to bardziej widoczne niż w Cork, gdzie w Whitegate Regional przez niedopuszczalnie długie okresy obowiązywały długoterminowe ostrzeżenia dotyczące gotowania wody, co dotyczyło większej liczby osób niż gdziekolwiek indziej. Raport stwierdza, że ​​„niektóre z większych dostaw wody, które były objęte długoterminowymi powiadomieniami o przegotowaniu wody pod koniec I kwartału 2022 r., obejmowały Whitegate Regional (9482 osoby) i Gort (2776 osób)” . To po prostu za mało dla dotkniętych gospodarstw domowych, firm i szkół. Dostęp do czystej wody jest jednym z najbardziej podstawowych praw człowieka i jest zdumiewające, że w 2022 roku w rozwiniętym kraju tak wielu ludzi w Cork nie ma tego podstawowego prawa. To trwało zbyt długo. Minister Darragh O’Brien i Irish Water muszą wziąć na siebie odpowiedzialność, dokonać niezbędnych inwestycji i podjąć wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić wszystkim dostęp do czystej wody. Pilnie potrzebujemy usłyszeć od ministra i Irish Water, jakie działania zamierzają podjąć, aby zaradzić tej sytuacji w Whitegate, i musimy zobaczyć konkretny harmonogram, kiedy wszystkie niezbędne prace zostaną zakończone.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!