Electric Ireland ostrzega przed rosnącymi rachunkami za prąd

Na posiedzeniu Komisji ds. Środowiska i Zmian Klimatu w Dáil przedstawiciel Electric Ireland powiedział, że wysokie podwyżki cen na prąd, ale i stałe podwyżki, spotykać nas będą w najbliższym czasie.

Obecnie nie można się spodziewać, iż w przewidywalnej przyszłości ceny zaczną istotnie spadać, więc również nie ma nadziei, że rynek nośników energii w Irlandii, w jakiś sposób się ustabilizuje.

Dyrektor wykonawczy dostawcy energii Pat Fallon powiedział przed Komisją, że spowodowane jest to m.in. zasadami, jakie obowiązują na rynku energetycznym, a zamówienia na zakupy hurtowe dokonywane są na 18 – 24 miesiące przed dostawą.

Electric Ireland mówi też, że rachunki za prąd i niektóre inne nośniki energii będą rosnąć w przyszłości, a ulgi nie przyniosą nawet dotacje państwa. Jak oceniają analitycy tej firmy, ceny hurtowe prądu wzrosły od 2020 oku siedmiokrotnie, a to wciąż nie koniec wzrostów, bo widać już na rynkach ponowne pobudzenie tendencji wzrostowej.

Ten jeden z największych dostawców prądu w Irlandii twierdzi też, że przygotował już pewne rozwiązania, czyli pakiet finansowy w wysokości 3 mln €, aby wspierać klientów, którzy nie będą mogli poradzić sobie z wysokimi cenami za prąd i gaz, jaki dostarcza Electric Ireland.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Image by Renee Gaudet from Pixabay 

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Nowe przepisy o skar
Unijni ministrowie c