Do Irlandii wraca lato

Jak twierdzi Met Éireann, po kilku dniach załamania pogodowego do Irlandii wraca lato, a można powiedzieć, że cały sierpień będzie charakteryzował się ładną pogodą.

W najbliższych godzinach termometry zaczną wskazywać od 19 do 23 stopni, a podobne wartości mają być obserwowane w nadchodzących tygodniach i mówi się, że 25 dni to okres ciepła i dużej ilości słońca. Nie obędzie się jednak bez pewnych typowych dla Irlandii zjawisk, więc również będziemy mieli do czynienia z deszczem, ale będzie to opad przelotny i pojawiający się z dużą rzadkością.

Poprawa pogody ma związek z obszarem wysokiego ciśnienia, który właśnie dotarł do Irlandii, a przewiduje się, że rozbudowany układ baryczny pozostanie tutaj na dłuższy czas i kształtować będzie pogodę na wyspie przynajmniej przez trzy tygodnie.

Z krótkotrwałych opadów, z jakimi spotkaliśmy się w weekend, cieszyli się natomiast rolnicy, bo z utęsknieniem wypatrywali deszczu, a ten potrzebny był do odpowiedniej wegetacji roślin, jakie wciąż rosną na polach.

Z przewidywań Accuweather wynika, że od jutra do 26 sierpnia, będziemy mieli tylko dwa dni z opadami, co wskazuje, że lato wróci do nas na dłuższy okres i nawet na wyspie będziemy mogli cieszyć się słoneczną pogodą.

Wg speców od pogody, do końca tygodnia ta będzie mieszana, z niewielkimi okresowymi opadami deszczu w niektórych rejonach Irlandii, ale za to wzrośnie wyraźnie temperatura i pojawi się więcej słońca.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann/Accuweather

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia nie spieszy
Prezydent potwierdza