Dekada niekompetencji doprowadziła nas na skraj zaciemnienia

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzecznik Sinn Féin ds. działań na rzecz klimatu Darren O’Rourke powiedział, że stracona dekada rozwoju energii odnawialnej pod rządami Fine Gael, w połączeniu z promowaniem rozwoju centrów danych i brakiem zapewnienia dodatkowej zdolności do wytwarzania i magazynowania gazu, doprowadziła kraj na krawędź zaciemnienia.

Poseł z Meath East powiedział:

– Bardzo niepokojąca jest lektura opublikowanego oświadczenia EirGrid o zdolnościach wytwórczych, że nasz system elektroenergetyczny będzie nadal borykał się z niedoborem podaży nad popytem w ciągu następnej dekady. To niewiarygodne, że zostaliśmy pozostawieni w sytuacji, w której nikt nie może zagwarantować, że tej zimy ludzie nie pozostaną w ciemności. Jednym z najbardziej podstawowych zadań rządu jest utrzymywanie włączonych świateł, ale spektakularne złe zarządzanie naszym systemem elektroenergetycznym przez ten i ostatni rząd doprowadziło nas na skraj zaciemnienia. To było całkowicie do uniknięcia. EirGrid ostrzegał od 2016 roku o rosnącej ciasnocie między podażą a popytem, ​​ale nikt w budynkach rządowych tego nie słuchał. Stracona dekada rozwoju energii odnawialnej w ramach działań Fine Gael, w połączeniu z promowaniem rozwoju centrów danych oraz brakiem zapewnienia dodatkowej produkcji i magazynowania gazu, wszystko to przyczyniło się do obecnej sytuacji. Rząd w zasadzie trzyma kciuki tej zimy, mając nadzieję, że zawieje wiatr, a my nie będziemy mieli przeziębienia. To nie jest sposób na rządzenie krajem. Recenzja Dermota McCarthy’ego dotycząca tego, jak rozwinął się ten bezbożny bałagan, musi zostać zakończona i opublikowana tak szybko, jak to możliwe. Musimy zobaczyć, jak nasz system planowania dysponuje odpowiednimi zasobami i natychmiastowymi inwestycjami w nasze porty, aby zapewnić, że możemy szybko wykorzystać pełny potencjał naszej morskiej energii wiatrowej, pomagając złagodzić nasze ograniczenia wytwarzania i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Image by Wälz from Pixabay 

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!