2593 dodatkowych osób żyjących w bezdomności, podczas gdy zakaz eksmisji został opóźniony

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rebecca Moynihan rzeczniczka ds. mieszkalnictwa powiedziała, że ​​tej zimy żaden najemca nie powinien być wypychany z domu.

Powracając do apelu Partii Pracy o wprowadzenie zakazu eksmisji w nagłych wypadkach, senator Moynihan stwierdziła, że najemcy powinni być zatrzymani w swoich domach, nawet jeśli właściciel sprzedaje nieruchomość.

Senator Moynihan uważa:

– Najemcy są głęboko zaniepokojeni nadchodzącą zimą i utrzymaniem dachu nad głową. Partia Pracy konsekwentnie domagała się zakazu eksmisji tej zimy, aby chronić najemców przed masowym exodusem właścicieli z rynku. 8212 osób żyło w bezdomności w sierpniu 2021 roku, kiedy Partia Pracy wezwała do zakazu eksmisji. W sierpniu 2022 roku 10 805 osób żyło w bezdomności. Jasne jest, że strategia Fianna Fáil szybko zawodzi. To nie tylko anegdotyczne historie. Residential Tenancies Board (RTB) wykazał, że w pierwszej połowie 2022 r. otrzymano prawie 3000 wypowiedzeń, prawie dwukrotnie więcej, niż w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r. Mimo to Fianna Fáil nadal się broni i nie chroni najemców znajdujących się w trudnej sytuacji. Potrzebujemy strategii Emergency Housing for All, aby przetrwać nadchodzące miesiące, która musi obejmować ograniczony czasowo zakaz eksmisji i zamrożenie czynszu. Kredyt dla najemców ogłoszony w budżecie z zeszłego tygodnia jest bez znaczenia dla wielu najemców zagrożonych eksmisją tej zimy. Zamiast tego minister musi wprowadzić przepisy mające na celu zatrzymanie najemców na miejscu, gdy właściciel sprzedaje nieruchomość. W przeciwnym razie nadal będziemy świadkami bezdomności wielu lojalnych i ciężko pracujących najemców tylko dlatego, że ich właściciel sprzedaje dom. Bezdomność wzrosła o 2% miesiąc do miesiąca, według najnowszych danych opublikowanych przez Departament Mieszkalnictwa. Wiemy, że większość osób wchodzących w bezdomność pochodzi z prywatnego rynku najmu. Rząd nadal ignoruje ten fakt. Poważny brak kontroli czynszów przez rząd, zaradzenia kryzysowi eksmisji lub zapewnienia wystarczającego poziomu mieszkań po przystępnych cenach, zaostrzyły te problemy. W czasie Covid podjęto środki nadzwyczajne, aby powstrzymać ludzi przed popadaniem w bezdomność. Kryzys związany z kosztami utrzymania to kryzys gospodarczy na taką samą skalę dla najemców. Irlandia musi radykalnie zmienić przepisy dotyczące eksmisji i zatrzymać lokatorów na miejscu. W tej chwili najemcy komercyjni mają więcej praw niż ludzie mieszkający w wynajmowanych domach.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Image by Gerd Altmann from Pixabay 

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Dekada niekompetencj
Perfekcyjna irlandzk

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!