Decathlon planuje ekspansję w Irlandii

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Potentat w sektorze detalicznej sprzedaży odzieży sportowej Decathlon zapowiada, iż chce rozwinąć swoją działalność w Irlandii, co oznacza, że powstawać tu będą kolejne sklepy tej marki.

Mówi się, że rozwój sieci będzie miał miejsce w całym kraju, bo powstaną sklepy w Dublinie, Cork, Galway i Waterford, a decyzja podjęta została na podstawie dochodów, jakie firma osiągnęła w Irlandii w poprzednim roku oraz z analizy zakupowej klientów. Decathlon ma obecnie sklep w Ballymun w Dublinie, a jak dodaje francuski właściciel sieci, była to jedna z lepszych decyzji biznesowych, gdyż placówka cieszy się bardzo dużą popularnością i to zarówno wśród klientów stacjonarnych, jak i online.

W ubiegłym roku przychody Decathlona w Irlandii wzrosły o 124%, co pozwoliło uruchomić program kolejnych inwestycji i rozwój sieci na wyspie, a w konsekwencji powstawać będą kolejne sklepy, przynajmniej cztery, bo na planowanych obecnie, wcale nie musi się skończyć.

Wcześniej poinformowano już, że powstanie sklep Decathlon w Limerick i stanie się to już w przyszłym roku, a obecnie mówi się o kolejnych placówkach w Dublinie, Cork, Galway i Waterford.

Historia Decathlon w Irlandii jest już dosyć długa, bo sprzedaż online uruchomiona została tutaj w 2015 roku, a w roku 2018 powstało centrum zaopatrzenia. Następnie powstał sklep stacjonarny, a o covidowym zamknięciu, zaobserwowano duże zainteresowanie zakupami w formie stacjonarnej, więc i widoczny był wzrost dochodów, co z kolei dało podstawę do decyzji o uruchamianiu kolejnych placówek.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 Gpkp

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Kredytobiorcy otrzym
Październikowa infl
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.