Dane pokazują, że prawie połowa populacji z trudem wiąże koniec z końcem

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzeczniczka Sinn Féin ds. przedsiębiorstw, handlu i zatrudnienia Louise O’Reilly powiedziała, że ​​liczba osób walczących o związanie końca z końcem oraz gwałtowny wzrost liczby osób żyjących w przymusowej deprywacji jest wyraźnym dowodem na porażkę rządu, aby pomóc najbardziej potrzebującym.

Teachta Dála O’Reilly powiedziała:

– Badanie Dochodów i Warunków Życia (SILC)” Central Statistics Office (CSO), jest oficjalnym źródłem danych o dochodach gospodarstw domowych i dochodów indywidualnych oraz dostarcza szeregu kluczowych krajowych wskaźników ubóstwa, takich jak wskaźnik zagrożenia ubóstwem , wskaźnik przymusowej deprywacji i spójny wskaźnik ubóstwa. CSO opublikowało swój „Raport o wymuszonej deprywacji SILC 2022”, a dane są niezwykle niepokojące i stanowią oskarżenie reakcji rządu na kryzys związany z kosztami życia. Raport pokazuje, że prawie połowa populacji, bo 49,3 procent, ma obecnie trudności z związaniem końca z końcem, co stanowi wzrost o ponad siedem procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Ponadto prawie jedna piąta populacji, liczącej 876 000 osób, żyje obecnie w przymusowej nędzy. Dane CSO pokazały, jak przymusowa deprywacja gwałtownie wzrosła do 17,1 procent, w porównaniu z 13,8 procent w 2021 roku. To oszałamiający wzrost o ponad 100 000 osób. Niektóre z najbardziej dotkniętych grup to jednoosobowe gospodarstwa domowe z dziećmi, osoby niezdolne do pracy z powodu problemów zdrowotnych oraz najemcy. Dane CSO są wyraźnym dowodem na to, że rząd nie pomaga najbardziej potrzebującym w obliczu kryzysu kosztów życia. Na tle tych, którzy walczą o związanie końca z końcem i tych, którzy są w przymusowej deprywacji, należy spojrzeć na niedociągnięcia rządu – marny wzrost płacy minimalnej, gdy czynsze wzrosły o 14% w ostatnim kwartale, 10 975 osób bezdomnych, płace pracownicze niszczone są przez inflację i wymykające się spod kontroli ceny energii oraz paliw, natomiast ta lista nie ma końca. W połowie kadencji tego rządu dane CSO pokazują, co Fianna Fáil, Fine Gael i Partia Zielonych zrobili dla zwykłych ludzi – bardzo, bardzo niewiele.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo by Emil Kalibradov on Unsplash

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Bacik żąda odpowie
Czy to będzie lepsz
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.