Czy lekarz był pracownikiem czy samozatrudnionym wykonawcą?

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Pracownik czy samozatrudniony?

Tak było w przypadku lekarza prowadzącego własną praktykę, który twierdził, że jest pracownikiem w związku z pracą w firmie szkoleniowej.

Jest to częsty problem: czy dana osoba była pracownikiem, czy też prowadziła działalność na własny rachunek, pomimo stwierdzenia w umowie, że nie jest pracownikiem.

Wszelkie roszczenia dotyczące zatrudnienia będą zależeć od tego, czy wnioskodawca jest pracownikiem. Jeśli wnioskodawca upadnie na tej przeszkodzie, wszelkie inne roszczenia – na przykład warunki zatrudnienia lub niesłuszne zwolnienie z pracy – nie zostaną rozpatrzone.

Sprawa dotyczyła lekarza, który świadczył usługi szkoleniowe dla pozwanego i wystąpił z roszczeniem na podstawie Ustawy o warunkach zatrudnienia (informacja) z 1994 r., domagając się pisemnej umowy o pracę. Otrzymał umowę datowaną na 1 kwietnia 2006 r., która określała jego stanowisko, jako „niezależnego kontrahenta” i stwierdzała, że ​​„nie będzie pracownikiem” pozwanego.

Pierwsze pytanie, które się pojawiło, dotyczyło zatem tego, czy skarżący był pracownikiem, czy niezależnym wykonawcą?

Przeczytaj resztę tutaj.

Z poważaniem
Terry Gorry
http://EmploymentRightsIreland.com

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
All Out On June 18th
Hubert Hurkacz wygry
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.