Bezdomny w śmieciarce

Garda z Kerry prowadzi śledztwo w sprawie wypadku, do którego doszło na New Street we wtorkowy poranek, kiedy w Killarney śpiący w śmietniku bezdomny, wrzucony został do śmieciarki.

Mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń ciała, jednak poinformowano o tym odpowiednie służby, w tym Gardę, która przybyła na miejsce zdarzenia i rozpoczęła czynności wyjaśniające. Mężczyznę z wypadku przewieziono do University Hospital of Kerry (UHK) w Tralee w celu udzielania mu niezbędnej pomocy medycznej.

Lekarze ze szpitala informowali, że jego obrażenia, nie zagrażają życiu, a stan obrażeń oceniony został na niski. Poinformowano natomiast, iż mężczyzna do Kerry przybył z hrabstwa Munster i podczas przyjęcia na oddział ratunkowy wykazywał objawy szoku pourazowego oraz skarżył się na powypadkowy ból.

Do całej sprawy włączyli się politycy, jak np. poseł Sinn Féin Pa Daly, który trochę chciał wykorzystać sprawę do celów partyjnych, gdyż powiedział, że to pokazuje narastający problem mieszkaniowy w kraju. Poseł dodał, iż skalą niedoborów mieszkań w Irlandii należy zająć się natychmiast.

Rada Hrabstwa Kerry poinformowała natomiast, że mężczyzna, który przez nieuwagę pracowników dostał się do śmieciarki, nie był zarejestrowany w ich spisach, jako osoba poszukująca zakwaterowania.

W oświadczeniu firmy odbierającej odpady, a tą jest KWD, czytamy, iż zależy jej na pełnym wyjaśnieniu przyczyn zdarzenia, a dyrekcja prosi o udostępnienie wszelkich materiałów, które mogłyby przyczynić się do wyjaśnienia zajścia.

Garda rozpoczęła już przeglądanie materiałów wideo z kamer CCTV, jakie znajdują się w okolicy.

*

Nawiasem mówiąc, sprawa raczej nie jest kryminalną i nie jest również celowym działaniem pracowników firmy KWD. Wystarczy wyjrzeć przez okno, kiedy odbierane są z naszych domów śmieci, a wtedy zobaczymy, że obsługa samochodów, nie zagląda do śmietników, a wyłącznie podstawia je pod system unoszący i opróżniający kosze, więc winnych raczej w tym przypadku nie będzie, a kwalifikacja może być jedna – wypadek.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Photo by Pawel Czerwinski on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rządowe samoloty w
„Sytuacja mieszkan