Będzie chłodniej i więcej opadów

Pogoda w kraju nieco się zmieni, ale nie można powiedzieć, żeby zrobiło się zimno, chociaż w porównaniu z ostatnimi dniami to uzasadnione.

Dzisiaj będzie wilgotno z okresami przebijającego się przez chmury słońca, a przewiduje się też przelotne opady deszczu i burze, które spowodują ryzyko miejscowych podtopień. Najwyższe temperatury od 20 do 24 stopni przy słabym, zmiennym wietrze.


Poniedziałek pochmurny z przelotnymi opadami deszczu, które przejdą w kierunku południowo-wschodnim w całym kraju. Późnym wieczorem deszcz, a przejaśnienia pojawią się na zachodzie i północnym zachodzie, po czym powietrze stanie się bardziej rześkie. Będzie nieco chłodniej z najwyższymi temperaturami od 16 do 19 stopni, przy słabym wietrze północno-zachodnim.

Poniedziałkowa noc pochmurna z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Na południu i południowym wschodzie możliwe są dłuższe opady deszczu. Najniższe temperatury od 10 do 14 stopni przy słabym wietrze z północny.

Wtorek w wielu regionach suchy z przebłyskami słońca i przelotnymi opadami deszczu. Najwyższe temperatury od 14 do 18 stopni przy lekkim lub umiarkowanym wietrze północnym.

Środa z suchym i słonecznym początkiem dnia, ale zacznie się chmurzyć, a na zachodzie możliwe są opady deszczu. Najwyższe temperatury od 13 do 17 stopni przy umiarkowanym wietrze z południa.

Kolejne dni w dużym stopniu niepewne, z możliwymi dalszymi przelotnymi opadami deszczu, chociaż wciąż temperaturą przekraczającą 16 stopni Celsjusza.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by Zbynek Burival on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Dodatek paliwowy z D
Abonament TV płatny