1 lipca podwyżka cen prądu i gazu

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Ogłoszona właśnie przez jednego z dostawców energii elektrycznej i gazu podwyżka, może być wstępem do kolejnych podwyżek cen u innych dostawców nośników energii.

Obecnie Prepay Power zapowiedziało, że podnosi ceny na prąd i gaz, więc będzie to już kolejna podwyżka w tym roku, ale co chyba można już teraz stwierdzić, nie będzie ona ostatnią. W Prepay Power prąd od 1 lipca droższy będzie dla odbiorców indywidualnych o 10%, natomiast gaz dla użytkowników domowych zdrożeje o 20%.

Ogłoszona podwyżka cen na nośniki energii dotknie ok. 230 000 odbiorców w całym kraju, a jednocześnie wpływać będzie też na odbiorców komercyjnych, bo i oni mają umowy podpisane z tym dostawcą.

Bord Gais Energy, SSE Airtricity i Electric Ireland podniosły już wcześniej ceny na prąd oraz gaz, obecnie jeszcze nie informują o możliwości wprowadzenia kolejnej podwyżki, ale może być to cisza przed burzą, więc o wyższych cenach u tych dostawców, dowiemy się w najbliższym czasie.

Gdyby tak się stało, wyższe koszty zakupu energii oraz gazu, z całą pewnością wpłyną na wzrost innych cen detalicznych, w tym towarów przemysłowych i artykułów spożywczych.

Jak prognozują analitycy rynku energetycznego w Irlandii, do końca roku będziemy mieli do czynienia z przynajmniej dwoma podwyżkami na nośniki energii, ale nie można wykluczyć sytuacji, że będą nawet trzy podwyżki. Mówi się o podwyżce letniej i jesiennej, ale niektórzy prognozują też podwyżkę w ostatnim miesiącu roku, czyli zimową.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Sinn Féin pozostawi
Ukraińcy mają otwa
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.