Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Musimy być pokoleniem, które odwróci bieg zmian klimatycznych. 

Nasza planeta z dnia na dzień staje się coraz gorętsza, a ekstremalne zjawiska pogodowe stają się coraz częstsze. Naszym obowiązkiem jest pozostawienie świata w lepszej kondycji, niż go odziedziczyliśmy.

Sektor przedsiębiorstw zobowiązuje się do 35-procentowej redukcji emisji do 2030 roku. Jako minister przejmę inicjatywę, pomagając naszym firmom dokonać zmian i wykorzystać nadchodzące możliwości. Zapewnimy doradztwo i fachową wiedzę, dotacje oraz pożyczki w celu zmniejszenia zużycia energii, zwiększenia zużycia energii elektrycznej, a z czasem wodoru, wychwytywania i składowania dwutlenku węgla oraz innych nowych technologii. Skorzystamy również z wielu możliwości biznesowych i zatrudnienia, które wynikają z działań na rzecz klimatu, stając się producentem, a także eksporterem czystej, bezpiecznej i taniej energii odnawialnej oraz nawozów, uruchomimy program modernizacji i staniemy się liderem nowych technologii, takich jak syntetyczne paliwa lotnicze, autonomiczne pojazdy, samoloty elektryczne i robotyka. 

Wiem, że najbardziej kontrowersyjna była redukcja emisji w rolnictwie. Jest to redukcja o 25% w porównaniu z docelowym dla całego społeczeństwa celem 51%. Rolnicy odegrają swoją rolę. Są gotowi na wyzwanie, a my pomożemy im na każdym kroku. Zrównoważona, wydajna, irlandzka produkcja żywności jest niezbędna. W przyszłości świat będzie potrzebował więcej żywności, a nie mniej.

Osiągnięcie celu będzie wyzwaniem. Decyzja rządu jest jasna. Wszystkie zmiany będą dobrowolne, a zachęty je uatrakcyjnią. Poprosimy o pomoc rolników. Potrzebujemy drewna, które pomoże nam zbudować pilnie potrzebne nowe domy. Potrzebujemy więcej energii słonecznej i wiatrowej, aby zapewnić bezpieczne dostawy przystępnej cenowo energii elektrycznej wytwarzanej w kraju. Potrzebujemy biogazu do ogrzewania i zmniejszenia naszej zależności od importowanego gazu ziemnego. Rolnicy mogą nam pomóc, korzystając z tych nowych możliwości. Zadaniem rządu jest sprawić, aby było to opłacalne i atrakcyjne finansowo, a my nie będziemy w tym względzie słabi.

Uzgodniliśmy ustawę o klimacie, budżety węglowe, a teraz pułapy sektorowe. Teraz musimy skupić się na ich wdrażaniu.

Z poważaniem,
Tánaiste Leo Varadkar i minister Martin Heydon

Opr: Bogdan Feręc

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Poland aims to build
Kolejne podwyżki ce

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!