Zmniejsza się ilość pacjentów w kolejkach

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Radość zapanowała w Narodowym Fundusz Zakupów Leczenia w Irlandii, bo spadła ilość osób oczkujących na wizyty szpitalne, co ma być miarą sukcesu.

Jak się okazuje Narodowy Fundusz Zakupów Leczenia, określił październikową ilość pacjentów w kraju na 841 748, a we wrześniu było ich 853 014. Z tego ma wynikać, że służba zdrowia skróciła listy oczekujących.

W danych bezwzględnych nie wygląda to już tak przyjemnie, albowiem na pierwszą wizytę u konsultanta w szpitalnej przychodni czekało w październiku 641 225 osób, chociaż ilość ta zmniejszyła się o 11 448 osób.

Narodowy Fundusz Zakupów Leczenia określił też, iż 55 579 pacjentów zostało zakwalifikowanych do grupy zawieszonych lub wykluczonych, co dodatkowo zmniejszyło listy oczekujących. Wynika to z tymczasowej niezdolności lub niemożliwości stawienia się na wizycie lekarskiej, lub na leczeniu, głównie z powodów osobistych lub społecznych.

Głębokie zaniepokojenie wyraziło natomiast Irlandzkie Stowarzyszenie Konsultantów Szpitalnych, a obawy budzi liczba dzieci oczekujących na wizytę w szpitalach publicznych, która ma być poddana leczeniu lub ocenie stanu zdrowia. Według najnowszych danych na koniec października na leczenie lub wizytę czekało ponad 97 700 osób nieletnich.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Photo by National Cancer Institute on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ciepły listopad
Poseł chce podniesi
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.