Zmiana planów. Pierwszą będzie kobieta

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Jak już wcześniej informowaliśmy, zaproponujemy wkrótce coś, czego do tej pory w Irlandii się nie spotykało, więc w polskojęzycznych mediach na wyspie, gościć będą irlandzcy politycy z najwyższej półki.

Pierwszym i otwierającym cały cykl audycji Studia Dublin z politykami miał się stać europoseł z ramienia Fianna Fáil Billy Kelleher, jednak z uwagi na jego liczne obowiązki, członek Parlamentu Europejskiego umówił się z nami na przeprowadzenie z nim rozmowy, ale w innym terminie.

Tym samym zaproponowaliśmy, aby otwierającą cykl rozmów z irlandzkimi politykami, a ci gościć będą w dublińskim Studiu 37 Radia Wnet, stanie się liderka Partii Pracy Ivana Bacik.

Szefowa laburzystów potwierdziła już gotowość do udziału w programie, a ten zostanie nagrany, by następnie przetłumaczyć słowa posłanki Bacik na język polski.

Aktualnie prowadzimy też dyskusje z innymi liderami ugrupowań politycznych w Irlandii, by i oni dali poznać się szerokiej polskojęzycznej publiczności w Irlandii, Polsce i na całym świecie, a pierwsze kontakty są bardziej niż obiecujące i nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej odmowy, chociaż pojawiają się problemy z ustaleniem terminów.

Tę przeszkodę mamy nadzieję usunąć w najbliższym czasie i dostosujemy się do wymagań czasowych polityków z Irlandii.

Łakomym kąskiem są dla nas dwie osoby, dwie najważniejsze obecnie osoby w kraju, ale mamy nadzieję, że ich oficerowie prasowi, ustalą z nami w najbliższym terminie daty rozmów i Micheál Martin oraz Leo Varadkar, pojawią się w Studiu Dublin do końca tego roku. W tych przypadkach nie nalegamy, gdyż doskonale wiemy, że premier i wicepremier, mają bardzo dużo obowiązków.

Polska-IE/Studio Dublin Radia Wnet/Studio 37

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia z zainteres
Bezpieczeństwo żyw