Zmiana na pozycji lidera. Dunnes Stores ponownie na pierwszym miejscu

Początek września przyniósł zmianę na pierwszej pozycji w rankingu najpopularniejszych supermarketów w Irlandii, chociaż dużych zmian nie było.

Obecnie w 12 tygodni do 3 września najczęściej odwiedzaną siecią detaliczną w kraju była Dunnes Stores, a tuż za nią znalazło się Tesco. Tym samym udział w sprzedaży artykułów spożywczych dla całego rynku w Dunnes Stores wyniósł 23%.

Tesco, które miesiąc wcześniej było na pozycji lidera, musiało oddać palmę pierwszeństwa i zadowolić się pozycją numer dwa. Oznacza to, że udział w rynku spożywczym tej sieci wyniósł 22,6%.

Kolejne miejsce w rankingu najpopularniejszych sieci spożywczych w kraju zajmuje SuperValu, który zagarnął 20,6% rynku spożywczego, a to do tej sieci klienci odbywali najwięcej podróży sklepowych, bo średnio 21,3 w okresie omawianych 12 tygodni.

Dyskonty spożywcze zachowały właściwie swój udział w rynku i Lidl odwiedziło 13,6% wszystkich klientów spożywczych w kraju, natomiast udział Aldi ukształtował się w wysokości 12,5%.

Sieci handlowe w całej Irlandii próbują obecnie przyciągnąć do siebie klientów, jednak stosując mniej, niż zwyczajowo promocji, stawiają na rozbudowanie marek własnych. Te z kolei coraz chętniej wybierane są przez konsumentów, co potwierdzają badania Kantar.

Bogdan Feręc

Źr. Independent

Photo by the blowup on Unsplash

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS: