Zbliża się zakaz używania jednorazowych e-papierosów?

Irlandzki rząd rozważać ma propozycję wprowadzenia zakazu używania jednorazowych e-papierosów, gdyż te mają zaśmiecać przestrzeń publiczną.

Urządzenia do wdychania nikotyny, które mają formę jednorazową, mogą wkrótce być objęte zakazem sprzedaży i co za tym idzie używania, a dzieje się tak z powodu ich wszechobecności w odpadach komunalnych.

Przeciwnicy używania jednorazowych e-papierosów mówią również, że te właśnie wyrzucane są do niewłaściwych pojemników na śmieci, co utrudnia poddanie ich recyklingowi. Wiele takich właśnie papierosów trafia też bezpośrednio na ziemię, a ich kształt ułatwia poślizgnięcie się na e-papierosie, więc może dochodzić do wypadków.

Są też opinie, że jednorazowe e-papierosy zawierają również cenne z punktu widzenia przemysłowego komponenty, które ponownie można wykorzystać, jednak przez nieodpowiednie ich usuwanie tracone są bezpowrotnie.

Z zapowiedzi wynika, że rząd planuje w tej sprawie przeprowadzić konsultacje społeczne i dopiero z ich wyników dowie się, czy jest ogólne przyzwolenie na wprowadzenie takiego zakazu. O ile grupy społeczne, organizacje pozarządowe i producenci oraz sprzedawcy e-papierosów opowiedzą się za takim rozwiązaniem, rząd wprowadzi zakaz sprzedaży jednorazowych elektronicznych urządzeń do wapowania.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Image by Lindsay Fox from Pixabay 

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Osoby wynajmujące p
Dodatek energetyczny