Zasiłek na odzież i obuwie „Back to School” 2022 r.

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Minister ochrony socjalnej Heather Humphreys otworzyła program wniosków o zasiłek na odzież i obuwie w ramach programu „Back to School”.

Dodatek Back to School Clothing and Footwear Allowance zapewnia jednorazową płatność kwalifikującym się rodzinom na pokrycie kosztów odzieży i obuwia szkolnego. W zeszłym roku program pokrył koszty powrotu do szkoły ponad 137 000 rodzin.

Stawki płatności na każde dziecko zostały w tym roku podniesione o 10 euro do 160 euro dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat i do 285 euro dla dzieci w wieku 12 lat i starszych w szkołach średnich.

Z programu skorzystają także ukraińskie rodziny, które przeniosły się do Irlandii z powodu wojny.

Otwierając program minister Humphreys powiedziała:

– Z przyjemnością ogłaszam, że program składanie wniosków o zasiłek na odzież i obuwie Back to School na rok 2022 jest już otwarty. Cieszę się, że w tym roku udało mi się zdobyć ponad 58 milionów euro na ten program – biorąc pod uwagę presję, jaką o tej porze roku doświadczają rodziny z dziećmi chodzącymi do szkoły. W ramach szeregu ukierunkowanych działań w Budżecie 2022 podnoszę w tym roku stawki płatności. Poszerzyłam również uprawnienia dla samotnych rodziców, zwiększając limity dochodów dla rodzin z jednym rodzicem, aby dopasować je do rodzin z 2 rodzicami. Mój resort przetworzy i wyda automatyczne płatności dla około 120 000 rodzin w lipcu i zachęcam wszystkie rodziny do sprawdzenia, czy kwalifikują się do tego ważnego programu. Zasiłek na odzież i obuwie Back to School będzie również wypłacany rodzinom, które korzystają z dyrektywy o ochronie tymczasowej dla Ukrainy na tych samych kryteriach, co rodziny irlandzkie. Ten program jest niezwykle ważny we wspieraniu rodzin w radzeniu sobie z bardzo kosztowną porą roku. Radziłabym każdemu, kto szuka dalszych informacji na temat tego programu, by skontaktowanie się z lokalnym biurem Intreo lub odwiedzenie MyWelfare.ie.

Zasiłek Back to School na odzież i obuwie wypłacony zostanie około 120 000 rodzinom na około 212 000 dzieci w tygodniu rozpoczynającym się 11 lipca.

Departament Ochrony Socjalnej przetwarza obecnie te płatności, a klienci otrzymają pisemne potwierdzenie ich uprawnienia w tym tygodniu (tydzień rozpoczynający się 20 czerwca), informując ich o automatycznym uprawnieniu.

Rodziny, które nie otrzymają powiadomienia z departamentu płatności automatycznej, powinny złożyć wniosek online na MyWelfare.ie, nawet jeśli otrzymały płatność w zeszłym roku.

Uwagi:

Dodatek Back to School Clothing and Footwear Allowance zapewnia jednorazową płatność kwalifikującym się rodzinom na pokrycie kosztów odzieży i obuwia szkolnego. Zasiłek wypłacany na każde kwalifikujące się dziecko w wieku 4-11 lat w dniu 30 września 2022 r. lub wcześniej i wynosi 160 EUR, natomiast zasiłek w wysokości 285 EUR jest wypłacany na każde kwalifikujące się dziecko w wieku 12-22 lat w dniu 30 września 2022 r. lub wcześniej. Aby zachować prawo do płatności, osoby w wieku 22 lata i więcej, muszą wrócić do pełnego wymiaru edukacji na drugim poziomie w uznanej szkole lub college’u jesienią 2022 roku.

Departament dysponuje specjalnymi liniami telefonicznymi 071-919-3318 i 0818-11-11-13, aby odpowiadać na pytania dotyczące dodatku na odzież i obuwie z powrotem do szkoły w zwykłych godzinach pracy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00. Pytania zadawać można również wysyłając e-mail do Departamentu na adres bscfa@welfare.ie, jeśli mają zapytanie dotyczące ich wniosku lub uprawnienia.

Termin składania wniosków o tegoroczny zasiłek na odzież i obuwie z powrotem do szkoły upływa 30 września 2022 r.

Więcej informacji na temat kryteriów kwalifikujących do zasiłku na odzież i obuwie z powrotem do szkoły można znaleźć na stronie gov.ie/bscfa.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Department of Social Protection

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Daniel Czyżewski: E
Kryzys w polskich ma

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!