Zakaz wjazdu rosyjskich aut do Polski

Irlandzkie media, a i duża część europejskich rozpisuje się w dzisiejszych wydaniach gazet o zakazie, jaki wprowadziła Polska.

Realizując ten środek sankcji wojennych przeciwko Federacji Rosyjskiej, Polska ustanowiła dzisiaj o północy zakaz wjazdu na jej teren wszystkich samochodów, jakie zarejestrowane zostały w Rosji. To kolejny krok, jaki w ramach działań wymierzonych przeciwko Federacji Rosyjskiej zastosowały władze w Warszawie, a już w początkach tego roku zabroniono wjazdu do Polski ciężarówkom z rosyjskimi rejestracjami.

O zakazie poinformował wcześniej szef MSWiA Mariusz Kamiński, który powiedział o tym na przejściu granicznym w Terespolu. To również znaczące miejsce, gdyż jest jednym z największych przejść granicznych z Białorusią.

Decyzja Warszawy wynika z wytycznych, jakie 8 września opublikowała Unia Europejska, a dotyczą one ogólnounijnego zakazu wjazdu na obszar wspólnoty aut zarejestrowanych w Federacji Rosyjskiej.

Minister Kamiński podczas spotkania na przejściu granicznym w Terespolu powiedział:

Rosyjskie samochody ciężarowe już wcześniej były objęte tym zakazem. Teraz domykamy tę sprawę. Żaden rosyjski samochód do Polski nie wjedzie.

Bogdan Feręc

Źr. Polska Agencja Prasowa

Photo by Egor Myznik on Unsplash

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
W Irlandii mamy już
Najemcy mieszkań ot