Zaawansowane technologicznie akumulatory Gotion wyróżnione certyfikatem „Made In Germany”

• Oficjalna prezentacja pierwszych akumulatorów wyprodukowanych w Gotion Germany Battery GmbH.

• Stephan Weil, gubernator Dolnej Saksonii, oraz przedstawiciele chińskich i niemieckich władz wspólnie uczestniczyli w ceremonii.

• Spółka Gotion podpisała umowy z licznymi renomowanymi międzynarodowymi przedsiębiorstwami, takimi jak BASF China, ABB, Ebusco i Ficosa.

GÖTTINGEN, Niemcy, 19 września 2023 r. /PRNewswire/ — Dnia 16 września w Getyndze, słynnym mieście uniwersyteckim w środkowych Niemczech, oficjalnie zaprezentowano pierwszy wyprodukowany tam egzemplarz akumulatora. Było to przełomowe wydarzenie dla pierwszej bazy produkcyjnej i operacyjnej Gotion w Europie. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Stephan Weil, gubernator Dolnej Saksonii oraz Cong Wu, konsul generalny Chin w Hamburgu. Tego samego dnia firma Gotion podpisała również umowy o współpracy z uznanymi na całym świecie spółkami, takimi jak BASF, ABB, Ebusco i Ficosa.

Podczas ceremonii uczestniczący w niej goście wspólnie nacisnęli przycisk start, oficjalnie uruchamiając pierwszą zautomatyzowaną linię produkcyjną akumulatorów w niemieckiej bazie Gotion. Kiedy pojazd AGV (z ang. Automated Guided Vehicle – pojazd sterowany automatycznie) powoli przetransportował pierwszy komplet akumulatorów z obszaru testowego wprost do zgromadzonych gości, rozległy się entuzjastyczne oklaski. „Jestem prawdziwym szczęściarzem, to naprawdę wyjątkowy dzień” – skomentował w rozmowie z ponad 200 kolegami Andreas, pracownik fabryki w Getyndze, odpowiedzialny za podpisanie pierwszego pakietu akumulatorów, wyrażając tym samym swoje podekscytowanie i dumę. Oficjalne uruchomienie i eksploatacja linii produkcyjnej akumulatorów dowodzą, że firma rozszerza swoją produkcję i dostawy w Europie. Produkty Gotion oficjalnie dołączyły do grona „Made in Germany”.

„Nasza linia produkcyjna w Getyndze cechuje się wysokim stopniem automatyzacji, z ogólnym współczynnikiem na poziomie prawie 70% i blisko 80% na etapie montażu modułów” – powiedział Ray Chen, wiceprezes Gotion Global. Klaus Gohde, dyrektor generalny fabryki, podkreślił, że pomiędzy zespołem w Getyndze osiągnięto wysoki stopień porozumienia i spójności działań w zakresie promowania transformacji zakładu z branży ICE na branżę akumulatorów w ramach podejścia „One Gotion”. Steven Cai, dyrektor ds. technicznych w Gotion, przybliżył również strategiczne plany inwestycyjne firmy w Europie. Według jego słów obecne moce produkcyjne zakładu w Getyndze wynoszą 20 GWh, a ich osiągnięcie ma nastąpić w czterech fazach. Szacuje się, że po uzyskaniu pełnej operacyjności roczna wartość produkcji wyniesie 2 miliardy euro. Peter Willemsen, dyrektor operacyjny Gotion Global i dyrektor zarządzający niemieckich podmiotów, zaznaczył, że atmosfera współpracy między Chinami i Europą jest niezwykle ważna w wysiłkach na rzecz „ponownej ekologizacji Europy”. Pierwsza linia produkcyjna zakładu rozpoczęła dziś oficjalnie masową produkcję. Na chwilę obecną fabryka otrzymała znaczną liczbę zamówień z Europy. Oczekuje się, że od października będzie już w stanie dostarczać produkty dla europejskich klientów. Do połowy 2024 r. rzeczywista zdolność produkcyjna może osiągnąć 5 GWh. „Wytwarzane w fabryce akumulatory będą przeznaczone do pojazdów użytkowych, systemów magazynowania energii i pojazdów osobowych. Jednocześnie będzie to centrum badawczo-rozwojowe, logistyczne i obsługi posprzedażowej dla europejskiej bazy produkcyjnej i operacyjnej Gotion” – powiedział.

Wysoki popyt na zamówienia wyraźnie uwidocznił się podczas ceremonii podpisania umów. 16 września ta niezwykle zaawansowana technologicznie firma podpisała z pięcioma znanymi na całym świecie przedsiębiorstwami umowy o współpracy odnoszące się do rozmaitych aspektów, takich jak materiały akumulatorowe, rozwój produktów oraz dostawy produktów dla przemysłu motoryzacyjnego i magazynowania energii. Współpraca Gotion z BASF China będzie się koncentrować na projektach związanych z surowcami do produkcji akumulatorów. Gotion wraz z ABB ze Szwajcarii podejmą współpracę w zakresie dostaw produktów akumulatorowych oraz badań i rozwoju technologii, aby wesprzeć nowe fabryki ABB w Europie i Stanach Zjednoczonych. Kooperacja z Ebusco będzie koncentrować się na rozwoju i produkcji systemów akumulatorów do magazynowania energii oraz projektach magazynowania energii wiatrowej i słonecznej. Ponadto Gotion nawiąże partnerstwo z Ficosa i Idneo w zakresie inteligentnego mobilnego magazynowania energii i ładowania pojazdów, bankowości baterii, recyklingu baterii, BMS i inżynierii dużych zbiorów danych.

Li Zhen, prezes Gotion, wygłosił przemówienie inauguracyjne:

„Dzisiejsze oficjalne wyprodukowanie pierwszego zespołu akumulatorów jest odzwierciedleniem ciężkiej pracy i pomysłowości wszystkich pracowników fabryki. Z radością planujemy współpracę z europejskimi przedsiębiorstwami w celu promowania redukcji emisji dwutlenku węgla w UE i wspierania dynamicznego rozwoju zarówno nowych pojazdów energetycznych, jak i przemysłu”.

Podczas konferencji Stephan Weil, gubernator Dolnej Saksonii, podkreślił, że silniki były najważniejszymi częściami pojazdów napędzanych paliwem w przeszłości, podczas gdy w przyszłości to akumulatory będą podstawowym wyposażeniem pojazdów elektrycznych. Projekt fabryki w Getyndze zapewnia wyraźną przewagę, umożliwiając Gotion wytwarzanie akumulatorów zasilających, które zaspokoją szerokie zapotrzebowanie rynku w nadchodzących dziesięcioleciach.

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/2212897/image.jpg

Źródło: Gotion High-tech

Źródło informacji: PR Newswire

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
„Polskie Zdrowie 2
Poland is no longer