W supermarketach kupuje się więcej tanich produktów

Wszystkie supermarkety w kraju potwierdzają, że w ostatnich miesiącach zmieniły się przyzwyczajenia zakupowe mieszkańców kraju, więc znacznie rzadziej wybierane są ze sklepowych półek produkty markowe.

Oznacza to tyle, że większym powodzeniem cieszą się produkty tańsze, ale też marek własnych sieci. Zjawisko potwierdza m.in. Musgrave, który jest właścicielem sieci SuperValu oraz Centra i szefostwo zaznacza, iż „znacznie zwiększył się popyt na produkty marek własnych”.

Ta opinia zgodna jest z wypowiedziami płynącymi z innych sklepów sieciowych, bo i Dunnes Stores, Tesco oraz Aldi i Lidl zauważyły, że klienci zaczęli mocno ograniczać zakupy spożywcze, ale jednocześnie szukają na półkach produktów tańszych, stosując je, jako zastępcze dla dotychczasowych zakupów. Ma to oczywiście związek z wysoką inflacją, a ta w czerwcu sięgnęła 9.6%.

Analitycy rynku spożywczego są natomiast przekonani, że zjawisko będzie się nasilać, czyli w najbliższych miesiącach, w sklepach częściej wybierane będą artykuły tańsze i marek własnych sieci.

Podobnego zdania są właściciele Musgrave, bo i oni spodziewają się, że wraz ze wzrostem inflacji, klienci całkowicie przemodelują swoje zakupy spożywcze, przechodząc na zakup towarów niezbędnych oraz tych przystępnych dla nich cenowo.

Bogdan Feręc

Źr: Sunday Independent

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Mieszkańcy Irlandii
Kryzys odbija się n