W Rzeszowie duża sieć handlowa buduje magazyn. Chce zatrudnić 200 osób

W Rzeszowie powstaje nowe centrum dystrybucyjne Stokrotki. Obiekt, wspierający rozwój sieci sklepów, ma zacząć funkcjonować w ostatnim kwartale 2023 roku. Zatrudnienie znajdzie tam nawet 200 osób. Rekrutacja ruszy na początku przyszłego roku.

– Powstanie nowego centrum dystrybucyjnego w Rzeszowie to kolejny dowód na dynamiczny rozwój naszej sieci. Konsekwentnie zwiększamy liczbę sklepów w całym kraju, w związku z czym rozbudowujemy również naszą sieć logistyczną. Centra dystrybucyjne są bardzo ważnym elementem w systemie dostaw. Dzięki nowemu magazynowi zwiększymy efektywność naszego działania, skracając czas potrzebny na dostawy produktów do sklepów w województwie podkarpackim. Optymalizacja w tym zakresie jest dla nas ważna zarówno ze względu na kluczowe znaczenie w naszej ofercie produktów świeżych, wysokiej jakości, jak i wartość takich działań dla środowiska – mówi Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

Jakie innowacje w nowym magazynie Stokrotki?

W nowym magazynie kompletacja towarów odbywać się będzie za pomocą systemu głosowego. Przekazuje on pracownikom wyposażonym w słuchawki komunikaty wskazujące lokalizację, do której należy się udać i liczbę produktów, którą trzeba pobrać.

CZYTAJ WIĘCEJ

DL Invest: Magazyny dla Stokrotki w Rzeszowie, dla Dr. Max w Teresinie, współpraca z InPost

Jakie rozwiązania oszczędzające energię?

Zgodnie z założeniami, już na etapie fazy projektowej, zaplanowano również wdrożenie rozwiązań przyjaznych środowisku. W magazynie zastosowane będzie ledowe oświetlenie. System chłodniczy zostanie zoptymalizowany pod względem zużycia energii i oparty o wykorzystanie naturalnych gazów. Dodatkowo konstrukcja budynku będzie umożliwiała montaż rozwiązań pozwalających na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł.

To będzie czwarte centrum dystrybucyjne Stokrotki

Obecnie Stokrotka posiada trzy duże i nowoczesne centra dystrybucyjne: w Teresinie w województwie mazowieckim, Psarach w województwie śląskim oraz w Lublinie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stokrotka chce ograniczać zużycie energii w sklepach

Stokrotka powstała w 1994 roku w Lublinie, dziś swoim zasięgiem obejmuje ponad 850 sklepów zlokalizowanych w całej Polsce. Stokrotka rozwija się bardzo dynamicznie, otwiera ponad 100 sklepów rocznie w formatach: Stokrotka Supermarket, Market, Optima i Express. Sieć prowadzi także sklep internetowy i jest partnerem w biznesie dla franczyzobiorców.

Od 2018 r. Stokrotka Sp. z o.o. wchodzi w skład litewskiej grupy handlowej Maxima. 

Źródło: dlahandlu.pl

Stokrotka będzie miała magazyn w Rzeszowie; Na zdj. Centrum dystrybucyjnym Stokrotki w Teresinie; fot. mat. pras.

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Kowalski: sprzeciwia
POChP oznacza rezygn