W centrum uwagi znajduje się wpływ lekceważenia przez rząd Sił Obronnych

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzecznik ds. obrony w Partii Pracy Mark Wall wyraził zaniepokojenie ciągłym kryzysem rekrutacji i zatrzymania osób w Siłach Obronnych.

Senator Wall powiedział:

– To głęboko niepokojące, ale niestety wcale nie zaskakujące, gdy dowiadujemy się, że liczba personelu opuszczającego Siły Obronne w zeszłym roku była ponad dwukrotnie większa niż liczba tych, którzy do nich dołączyli. Zamiast zająć się jasnymi kwestiami dotyczącymi wynagrodzeń, warunków i kultury w Siłach Obronnych, rząd trzymał je na dystans, nie mogąc lub nie chcąc chwycić pokrzywy. Największym pojedynczym zagrożeniem dla rentowności naszych Sił Obronnych w przyszłości jest niezdolność tego rządu do odpowiedniego zajęcia się płacami i warunkami dla członków. Świadczy o tym fakt, że więcej odchodzi, niż wstępuje do tych Sił. Wynagrodzenie podstawowe jest główną przyczyną kryzysu rekrutacji i retencji w Siłach Obronnych. Wiemy, że dodatkowy personel będzie niezbędny do zabezpieczenia przyszłości irlandzkiego wojska, ale ponieważ wielu obecnie służących nie jest w stanie płacić rachunków w tym roku, ryzykujemy utratę coraz większej liczby wykwalifikowanych pracowników na rzecz sektora prywatnego. Wpływ kryzysu związanego z kosztami życia na nasze Siły Obronne wymaga uwagi rządu. Oprócz kryzysu związanego z kosztami utrzymania, z którym borykają się członkowie Sił Obronnych i każde gospodarstwo domowe, kryzys mieszkaniowy miał ogromny wpływ na retencję w Siłach Obronnych. Potrzebujemy większego skupienia się na zakwaterowaniu tych, którzy się zaciągają i służą narodowi. Wielokrotnie powtarzałem, że zatrzymanie jest najważniejszym czynnikiem zabezpieczenia naszych Sił Obronnych na przyszłość. Zapewnienie przyzwoitych warunków mieszkaniowych personelowi zakwaterowanemu w naszych koszarach i bazach, znacznie przyczyniłoby się do uczynienia Sił Obronnych bardziej atrakcyjną ścieżką kariery. Inwestycje w infrastrukturę kapitałową, taką jak główny radar i inny sprzęt, są absolutnie konieczne, ale jeśli nie mamy marynarzy, żołnierzy i pilotów na miejscu, dodatkowe wydatki nie zapewnią potrzebnych nam możliwości.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Photo CC BY 2.0 Irish Defence Forces

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Poseł wzywa do przy
Są pieniądze dla g

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!