Virgin Media unowocześni swój odtwarzacz wideo

Platforma cyfrowa Virgin Media poinformowała, że zainwestowała 2 mln € w odtwarzacz multimedialny, by poprawić jego funkcjonalność.

Do tej pory klienci Virgin Media zgłaszali, że odtwarzacz wideo, jaki proponuje użytkownikom, nie jest do końca tym, jakiego oczekują, a to właśnie m.in. na żądania odbiorców Virgin Media postanowiło zastosować nowoczesne technologie. Tym samym odtwarzacz wideo – na żądanie, będzie teraz bardziej funkcjonalny, a i oferować ma więcej możliwości.

Jak powiedziała przedstawiciel nadawcy, inwestycje firmy skupiły się na kilku kluczowych obszarach i są nimi: poprawa parametrów technicznych; dodatkowe rozwijanie platformy; zwiększona dostępność treści; oraz bardziej zaawansowane dane i analizy.

Ma to również związek z niesłabnącą popularnością kilku programów, jakie nadawane są w Virgin Media, więc np. serialu randkowego „Love Island”.

Szefowa ds. strategii, handlu i analiz w Virgin Media Television Sarah Murphy stwierdziła, że sieć zmieni się zarówno dla odbiorców, jak i szerzej otworzy się na reklamodawców, którym zaoferuje całkiem inne możliwości, w tym otrzymają pełne dane o oglądalności i najlepszych porach nadawania.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo CC BY-SA 2.0 Alex McGregor

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: