Varadkar wie o utracie miejsc pracy, ale wierzy, iż sektor technologiczny przetrwa tę burzę

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Minister przedsiębiorczości powiedział, że pracownicy sektora technologicznego nie muszą obawiać się o przyszłość, gdyż nie są przewidywane zamknięcia firm technologicznych, a miejsca pracy wciąż będą czekać w tym sektorze.

To się jeszcze okaże, a więcej o tej sprawie minister Leo Varadkar powie dzisiaj na posiedzeniu Dáil, gdzie przedstawi swoją ocenę sytuacji, która ma się różnić nieco od prognoz ekonomistów i analityków ds. rynku technologicznego. Słowa wicepremiera kłócą jednak trochę z informacją, jaką otrzymać miał z IDA oraz Enterprise Ireland, gdyż poinformowano Varadkara, że część firm współpracujących z tymi agencjami zapowiada, że są gotowe do redukcji etatów.

Minister przedsiębiorczości wciąż jednak twierdzi, że w sektorze technologicznym jest „wysoki popyt” na pracowników, więc sektor technologiczny wcale nie musi doprowadzić do strat budżetowych i utraty miejsc pracy. Varadkar ostrzegał też przed paniką, jaka powoli pojawia się w kraju, bo jeden z największych działów gospodarki zachowuje możliwości działania na dużą skalę.

Leo Varadkar:

–  Moją główną troską są pracownicy i ich rodziny, których dotknie redukcja zatrudnienia w niektórych firmach technologicznych działających w Irlandii. Żadna firma nie wskazała, że ​​rozważa zamknięcie swojej irlandzkiej bazy. Pomożemy pracownikom, których to dotyczy, również w poszukiwaniu alternatywnego zatrudnienia lub innych możliwości. Jako kraj jesteśmy blisko pełnego zatrudnienia, z dużym zapotrzebowaniem na umiejętności techniczne, marketingowe i inne we wszystkich sektorach. Istnieje silny strumień nowych inwestycji z zagranicy i spodziewamy się wielu pozytywnych decyzji w nadchodzących miesiącach. Jesteśmy w stałym kontakcie z głównymi pracodawcami technologicznymi za pośrednictwem IDA i Enterprise Ireland, a rząd poprosił agencje o zintensyfikowanie ich zaangażowania. Istnieją ugruntowane procesy ustawowe mające na celu ochronę pracowników i jesteśmy przekonani, że wszystkie krajowe wymogi dotyczące praw pracowniczych w zakresie konsultacji i powiadamiania o zwolnieniach będą przestrzegane po podjęciu decyzji o jakichkolwiek redukcjach zatrudnienia.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by RTE

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Utrata miejsc pracy
Irlandia zagrożona
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.