Trochę więcej deszczu

Na najbliższe kilka dni Met Éireann prognozuje nieco inne od dotychczasowych warunki pogodowe, chociaż nadal będzie bardzo ciepło.

Już dzisiaj będziemy mieli do czynienia z większym zachmurzeniem, występować będą przelotne opady deszczu, które rozpoczną się na południu i wieczorem mogą objąć swoim zasięgiem całą wyspę. Niekiedy opady mają być intensywne, a nawet pojawią się lokalne burze, jednak temperatury utrzymają się przedziale od 19 do 25 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w Ulsterze i na północy Leinster.

W sobotę opady deszczu wciąż będą się utrzymywać, chociaż przejaśnienia zaczną się już w godzinach południowych, a wieczorem ma być słonecznie. Temperatury od 19 do 22 stopni Celsjusza, natomiast wiatr będzie słaby do umiarkowanego.

Niedziela będzie kolejnym deszczowym dniem ze słonecznymi okresami, a niektóre z opadów będą intensywne i możliwe są pojedyncze burze. Intensywność opadów może doprowadzić do miejscowych zalań i podtopień. Najwyższe temperatury od 19 do 22 stopni przy słabym lub umiarkowanym południowo-wschodnim wietrze.

W poniedziałek pogoda łudząco podobna do dni weekendowych, z temperaturami od 17 do 22 stopni i możliwymi lokalnymi ulewami, ale też z burzami.

Noce będą bardzo ciepłe z temperaturami od 12 do 16 stopni Celsjusza.

Zmiana warunków spodziewana jest w środę.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by Ed Leszczynskl on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Kredytobiorców czek
Domy modułowe powin