To pocisk ukraińskiej obrony powietrznej

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Jak powiedział Joe Biden, pocisk, który spowodował wybuch w Przewodowie we wschodniej Polsce, należał do ukraińskiej obrony przeciwlotniczej.

Agencja Reuters podała, iż amerykański przywódca poinformował o tym członków G7 oraz sojuszników z NATO. Wcześniej informowała o takiej możliwości Agencja Associated Press, a informacje miała uzyskać od anonimowego źródła zbliżonego do Białego Domu.

Stany Zjednoczone z dużą rezerwą i ostrożnością podchodziły do informacji o wybuchu w Polsce spowodowanym rakietą, podkreślając, iż sprawę należy dokładnie zbadać, gdyż może się ona przerodzić w konflikt o zasięgu globalnym, w który uwikłane zostanie NATO.

Obecnie nie ustają wzajemne oskarżenia obu stron konfliktu zbrojnego, bo Ukraina obwinia Rosję o wystrzelenie rakiet w kierunku Polski, natomiast strona rosyjska zaprzecza, że jej rakiety uderzyły w polskie terytorium.

Informując o członków G7 i NATO o wybuchu w Polsce, Biden stwierdził, że jest mało prawdopodobne, że pocisk wystrzelony został z Rosji.

Potwierdzono jedynie informację, iż w porze, kiedy doszło do wybuchu w suszarni zboża w Przewodowie, Rosja ostrzeliwała ukraińskie miasta dużą ilością pocisków rakietowych.

Bogdan Feręc

Źr: Polskie Radio / Reuters / Associated Press

Photo by The White House

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Czy Rosja będzie uz
Rosja zakazuje wjazd
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.