To będzie ciepły weekend

Met Éireann w najnowszej prognozie pogody stwierdza, iż najbliższe dni będą ciepłe, a następnie bardzo ciepłe.

Wg meteorologów weekend w Irlandii będzie całkiem przyjemny i możemy spodziewać się temperatur do 23 stopni Celsjusza, chociaż będą rejony z maksymalnymi wskazaniami do 19 stopni. Możliwe są natomiast przelotne opady deszczu, a nawet lokalne burze z piorunami, ale i one nie będą dominować na irlandzkim niebie.

Dobra pogoda powinna utrzymać się również w przyszłym tygodniu, a temperatury będą prezentować wartości do 22 stopni Celsjusza, jednak aura stanie się nieco mniej spokojna.

Po tym okresie można jednak mieć nadzieję na powrót iście upalnych warunków pogodowych, albowiem mówi się, że powrócą wysokie temperatury. Wg Met Éireann, nie można wykluczyć znacznego wzrostu wskazań na termometrach, i chociaż jest wiele niepewności, wkrótce w kraju możemy mieć nawet 30 stopni Celsjusza.

Będzie to miało związek z rozbudowującym się i zmierzającym w kierunku Zielonej Wyspy frontem atmosferycznym wysokiego ciśnienia, a ten zapewni wtedy Irlandii doskonałe warunki pogodowe. O ile przewidywania meteorologów się sprawdzą, upały wrócą do nas za niewiele ponad tydzień i utrzymywać będą od kilku do kilkunastu dni.

Nie można też wykluczyć, na co wskazują irlandzkie modele meteorologiczne, że ciepła lub nawet upalna pogoda pozostanie na dłużej i cały okres wakacji prezentować będzie temperatury wyższe niż średnia wieloletnia.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by Sergey Shmidt on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ceny żywności będ
Ceny hurtowe energii