Temperatury będą wyższe, ale będzie też sporo deszczu

Jak wynika z prognoz Met Éireann w najbliższych sześciu tygodniach będziemy mieli do czynienia z temperaturami wyższymi od typowych, ale wyższe będą też ogólne sumy opadów.

Ze względu na dominację frontów atmosferycznych znad Atlantyku, to one właśnie kształtować będą pogodę w Irlandii, co wskazuje, że nad wyspą będzie więcej wilgotnego powietrza. Temperatury prawdopodobnie będą wyższe dla września i października, a może nawet dla listopada, jednak należy się spodziewać znacznie większej ilości opadów deszczu. Najczęściej padać będzie na południu i zachodzie kraju, więc będzie to typowe dla wyspy.

Met Éireann w swoich przewidywaniach na październik i listopad mówi, że oba miesiące mają prezentować temperatury wyższe od typowych, a opady mogą przekraczać średnią wieloletnią.

W najbliższych tygodniach nie musimy „obawiać” się, że powrócą do nas upały, a i słońca będzie znacznie mniej, jednak nie należy bać się również chłodów, bo te nie pojawią się w Irlandii zbyt szybko.

W tym i następnym tygodniu możemy spodziewać się temperatur dziennych do maksymalnie 18 stopni Celsjusza, będzie sporo opadów deszczu, a i wzrośnie siła wiatru. Słońce pojawiać się będzie sporadycznie, a na niebie w kolejnych dziesięciu dniach dominować mają chmury.

Należy mieć też na uwadze, że weszliśmy już w okres jesienny i poranne oraz wieczorne mgły, nie będą już rzadkością.

Bogdan Feręc

Źr. Met Eireann

Photo by Zbynek Burival on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Nie zmienią się il
Lekarze nie chcą pa