Tej nocy wystąpi przymrozek

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Met Éireann poinformował, że pomimo całkiem wysokich temperatur, jakie panują w dzień, noce zaczną być raczej zimne.

Pierwszą taką zimną nocą będzie ta z poniedziałku na wtorek, a temperatury w większej części kraju zbliżą się do zera stopni Celsjusza, natomiast gdzieniegdzie wystąpią przymrozki nawet do -2 st. C. Wtorek rozpocznie się też mgliście, co spowodowane będzie różnicą temperatur między nocą a dniem, więc należy się przygotować na trudniejsze warunki na drogach.

Mgły pojawią się też jutrzejszego wieczora, bo po raczej ciepłym dniu, a prognozuje się temperatury do 11 stopni Celsjusza, wartości zaczną szybko spadać, więc kolejny raz będziemy mieli chłodną noc.

Meteorolodzy są zdania, że noc z wtorku na środę nie będzie już taka zimna, a wtedy zobaczymy na termometrach od 3 do 8 stopni.

Wynagrodzić nam to mają natomiast wtorek, środa i czwartek, bo przewiduje się, że będą to dni z dużą ilością słońca, a na termometrach pojawi się nawet 12 stopni.

Zmiana pogody oczekiwana jest od piątku, więc będzie wtedy znacznie więcej chmur, a i mogą pojawić się opady deszczu.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by Dominik Scythe on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Pracownicy z Połudn
Nieznaczny ruch na p
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.