Sztuczna inteligencja odda tracony czas pacjentom i lekarzom

Na każde 15 minut spędzonych z pacjentem trzeba przeznaczyć 45 minut na wprowadzenie dokumentacji medycznej do systemu. Nowe technologie pomagają to zmienić.

Połowa kadry medycznej na świecie cierpi na wypalenie zawodowe. WHO ogłosiło globalna pandemię wypalenia zawodowego, a polscy lekarze doświadczają tego.

Są trzy najważniejsze przyczyny wypalenia zawodowego. To wiek lekarzy, systemy IT, z których medycy korzystają na co dzień i biurokracja.

– Lekarze, którzy kształcili się, aby pomagać ludziom, większość czasu spędzają przed komputerem raportując dane – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartłomiej Lubiatowski, założyciel i prezes zarządu RSQ Technologies. – To można zmienić przez wprowadzenie nowoczesnych technologii, takich jak raportowanie do telefonu z aplikacją, która wprowadzi tekst do dokumentacji medycznej.

Zmiany będą coraz szybsze i coraz głębsze, dzięki wykorzystywaniu sztucznej inteligencji. Jednak tymczasem systemy prowadzenia dokumentacji medycznej są mniej efektywne nawet niż excel.

– Te 45 minut daje się skrócić do 7 minut i my to już udowodniliśmy – dodaje B.Lubiatowski z RSQ Technologies.

RSQ Technologies powstało w 2016 r. Firma zmierza do kompletnej przebudowy tego, co rozumiemy jako interakcję z danymi dotyczącymi zdrowia. Tworzy rozwiązania dla opieki zdrowotnej, których celem jest uzdrowienie oprogramowania, z którym się leczy.

Źr:

Photo by Hush Naidoo Jade Photography on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Fine Gael na dnie. T
Barcelona ostatnią