Sinn Féin staje po stronie tłumu, aby wywołać niestabilność

Sinn Féin stanęło po stronie brutalnego tłumu i uczestników zamieszek, którzy siali spustoszenie w naszej stolicy, próbując wywołać większą niestabilność, powiedział przedstawiciel Fine Gael.

Poseł Colm Brophy – zasiadający w Komisji Sprawiedliwości Oireachtas, przemawiał przed wotum nieufności dla minister sprawiedliwości Helen McEntee z Sinn Féin.

Colm Brophy powiedział:

– W czasach, gdy naród patrzy na państwo, Sinn Féin jak zwykle stara się podważyć instytucje tego państwa. To jest to, do czego zawsze wracali.

– Sinn Féin przyłączyło się do bandytów, chcąc zobaczyć, ile zniszczeń i spustoszenia mogą wyrządzić wymiarowi sprawiedliwości i ochronie naszych obywateli w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie.

– Sinn Féin bardziej interesuje sianie podziałów niż zapewnianie jedności i stabilności. To partia, która wciąż sprzeciwia się morderstwom i terroryzmowi, zbierając darowizny i werbując przestępców takich jak Jonathan Dowdall.

– Teraz mamy przywódcę partii, która sprzeciwia się morderstwom, ale dzwoni do komisarza Gardy i żąda do jego głowy.

– Co przyniesie ich wniosek lub usunięcie ministra i komisarza?

– Sinn Féin ma inne sprawy z komisarzem Gardy – zaatakowali go w 2020 r. za jego szczerą ocenę, że Rada Armii IRA nadal nadzoruje Tymczasową IRA i Sinn Féin w oparciu o nadrzędną strategię.

– Nic dziwnego, że Sinn Féin obecnie oportunistycznie próbuje siać podziały i, jak to mówią, „wyeliminować” minister sprawiedliwości i komisarza Gardy.

– Nigdy nie można im ufać, jeśli chodzi o prawo i porządek w tym kraju.

– Minister McEntee ma mocny program dotyczący prawa i porządku, dzięki któremu na naszych ulicach pojawi się więcej Gardaí; surowsze wyroki i większe wsparcie dla ofiar.

– Minister ogłosiła wcześniejsze ukończenie szklenia 151 nowych funkcjonariuszy Gardy, które odbędzie się 15 grudnia, a znaczna ich grupa zostanie rozmieszczona w Regionie Metropolitalnym Dublina od 16 grudnia.

– Będzie klasa tak mała grupa, która ukończy Templemore, ponieważ rekrutacja Gardy nabiera tempa i pomaga nam budować silniejsze, bezpieczniejsze społeczności.

– Liczba studentów Templemore stale rośnie – w tym roku do uczelni przystąpi od 700 do 800 nowych rekrutów. 135 stażystów rozpoczęło naukę w szkole w lutym, 154 w maju, 174 w lipcu, a kolejnych 177 w zeszłym miesiącu, co stanowi największy nabór od czasu Covid-19.

– 27 grudnia w Templemore odbędzie się jeszcze jeden nabór, co oznacza, że ​​w tym roku do college’u zapisze się od 700 do 800 uczniów.

– Budżet 2024 przewiduje w przyszłym roku zatrudnienie od 800 do 1000 pracowników.

– Minister McEntee przyjęła także ustawę mającą na celu udostępnienie policji kamer osobistych od przyszłej wiosny i przed Bożym Narodzeniem przedstawi gabinetowi przepisy mające na celu zapewnienie technologii rozpoznawania twarzy, która pomoże nam łapać bandytów i przestępców popełniających poważne przestępstwa, takie jak zamieszki, które widzieliśmy w Dublinie.

Opr. Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Fot. CC BY-SA 4.0 DEED Irish emergency services on instagram

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
„Zdrowi” ludzie
Krzysztof Kolany: w