Sinn Féin ogłasza plan obniżenia kosztów powrotu do szkoły

Rzecznik Sinn Féin ds. edukacji Donnchadh Ó Laoghaire przedstawił plan partii dotyczący cięcia kosztów powrotu do szkoły.

Plan zawiera pakiet środków, które mają zapewnić rodzinom tak bardzo potrzebną przerwę w kryzysie kosztów życia, zmniejszając narastające koszty powrotu do szkoły, takie jak cena dobrowolnych składek, podręczników szkolnych, mundurków i transportu.

Środki zrealizowane zostaną poprzez dodatkową inwestycję w wysokości 161 mln EUR.

Przemawiając w tej sprawie poseł Ó Laoghaire powiedział:

– Wiemy, że rodziny w całym kraju co roku uważają, że powrót do szkoły jest ogromnym obciążeniem, ale jeszcze bardziej w tym roku, z powodu kryzysu związanego z kosztami życia, który jest coraz gorszy. Proponuję plan Sinn Féin dotyczący obniżenia kosztów powrotu do szkoły, aby zapewnić rodzinom tak potrzebną przerwę od rosnących wydatków. Rodziny są pod prawdziwą presją, próbując pokryć koszty mundurów, książek, dobrowolnych składek, obiadów i transportu. Koszty te uderzają w rodziny, które już zmagają się z kryzysem kosztów życia, a ludzie martwią się, że utrzymają się na szczycie swoich rachunków. Żadna rodzina nie powinna obawiać się popadnięcia w długi lub walki o przetrwanie za samo wysłanie dziecka do szkoły. Rodziny potrzebują teraz przerwy od tych rosnących kosztów. Plan Sinn Féin dotyczący obniżenia kosztów powrotu do szkoły określa, w jaki sposób można to osiągnąć. Dostarczymy zasiłek Back to School dla 500 000 dodatkowych dzieci. Zwiększylibyśmy również dodatek Powrót do Szkoły o 50% dla tych, którzy już go otrzymują. Zwiększyłoby to wsparcie ze 160 EUR do 240 EUR dla rodziców dziecka w wieku 4-11 oraz z 285 EUR do 427,50 EUR dla dzieci w wieku od 12 lat. Sinn Féin pracowałby również nad całkowicie darmowym programem podręczników szkolnych dla dzieci. Określiliśmy również, w jaki sposób stopniowo zniesiemy opłaty w systemie transportu szkolnego i zapewnimy miejsca dla dodatkowych 10 000 dzieci. Wprowadzilibyśmy ustawę Sinn Féin o przystępnych cenach mundurków szkolnych od razu wraz z naszą ustawą, aby znieść dobrowolne składki, co może wywierać presję na rodziny, aby wyłożyć setki euro. Nasz pakiet miałby duży wpływ na finanse rodzin, wkładając pieniądze z powrotem do ich kieszeni, aby pomóc w pokryciu kosztów powrotu do szkoły. Sinn Féin w rządzie stanęłoby w obronie rodzin i zapewniłby im przerwę od kosztów kryzysu życia.


Dokument jest dostępny jest pod tym linkiem

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Przewoźnicy lotnicz
Irlandia i UE muszą