Rządowy plan mieszkaniowy nie działa

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

– Oczywiste jest, że rządowy plan mieszkaniowy jest porażką, ale to najemcy i ci, którzy mają nadzieję na zakup domu, ponoszą wszystkie koszty –

Według Holly Cairns, rzecznika sprawiedliwości społecznej, najnowszy raport czynszowy pochodzący z Daft.ie podkreśla po raz kolejny niepowodzenie rządu w walce z kryzysem mieszkaniowym, ponieważ czynsze są bezprecedensowo wysokie.

Posłanka Holly Cairns stwierdziła:

– To druzgocący raport i pokazuje głębię katastrofy najmu. Średnie czynsze w całym kraju wynoszą obecnie ponad 1600 euro, podczas gdy średnie czynsze w Dublinie wynoszą teraz 2170 euro. To jest nie do utrzymania. Wygórowane czynsze doprowadzają zwykłych pracowników na skraj przepaści i wpędzają w biedę. Jest to szczególnie prawdziwe, biorąc pod uwagę, że ceny wszystkiego innego – energii, żywności i paliwa – również gwałtownie rosną w trakcie pogłębiającego się kryzysu związanego z kosztami życia. Każdy nowy raport Daft pokazuje, że czynsze osiągają bezprecedensowy wzrost, podczas gdy podaż mieszkań spada do rekordowo niskich poziomów. Oczywiste jest, że rządowy plan mieszkaniowy jest porażką, ale to najemcy i ci, którzy mają nadzieję na zakup domu, ponoszą koszty. Kiedy rząd przyzna, że ​​jego polityka mieszkaniowa pogarsza, a nie poprawia kryzys czynszowy, i nakreśli, co zamierza zrobić, aby zaradzić obecnej katastrofie społecznej?

Opr: Bogdan Feręc

Źr: SocDem

Zdj: Oireachtas

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Brak podaży mieszka
MI: Przekop Mierzei