Rząd prowadzi kraj do katastrofy

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Raport EPA musi działać jak dzwonek alarmowy dla tego rządu, który wprowadza nas w uśpieniu do katastrofy.

– Chociaż ten rząd przoduje w retoryce klimatycznej, żałośnie zawodzi w działaniach na rzecz klimatu –

Według rzeczniczki socjaldemokratów ds. klimatu Jennifer Whitmore, raport EPA, który ujawnia, że ​​nasze emisje dwutlenku węgla rosną, a nie spadają, musi działać jako sygnał ostrzegawczy dla rządu.

Posłanka Jennifer Whitmore powidziała:

– Raport EPA potwierdza, że ​​nasze emisje dwutlenku węgla rosną, a nie spadają. W ubiegłym roku nasza emisja wzrosła o 4,7 proc. – prawie dokładnie o tyle, o ile miały się zmniejszyć. Emisja wzrosła w energetyce ze względu na zwiększone wykorzystanie węgla i ropy do produkcji energii elektrycznej, ale również w związku z transportem i rolnictwem. Budżet węglowy na lata 2021–2025 miał na celu zmniejszenie emisji średnio o 4,8% rocznie, przy czym redukcje będą wzrastać do 8,3% rocznie w późniejszych latach do 2030 roku. Teraz cel zmniejszenia emisji będzie musiał być jeszcze głębszy. Szansa jest na to niewielka. Chociaż ten rząd przoduje w retoryce klimatycznej, żałośnie zawodzi w działaniach na rzecz klimatu. Ciągłe spory w sercu gabinetu o sektorowe docelowe poziomy emisji są tylko najnowszym tego dowodem. Jeżeli rząd nie może nawet zgodzić się z oślepiająco oczywistym, że rolnictwo będzie musiało zredukować emisje o 30 procent do 2030 r., jaką ma nadzieję na wiarygodne przekonanie kogokolwiek, że poważnie podchodzi do działań na rzecz klimatu? Ten raport EPA musi działać jako sygnał alarmowy dla tego rządu, który wpycha nas w katastrofę. Nadszedł czas, aby rząd podjął działania i przedstawił kroki, które podejmie, aby zapewnić, że nasze emisje spadną, a nie wzrosną. Branże w całej gospodarce, w tym rolnictwo, muszą być wspierane, ponieważ dokonują tej istotnej transformacji.

Bogdan Feręc

Źr: SocDem

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Prezydent powinien o
Białoszewski, Coltr
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.