Ryanair znowu ze wzrostem ruchu pasażerskiego

Irlandzka linia lotnicza nie bez przyczyny mówi o sobie, że jest numerem jeden w Europie, a obecnie wynika to z wyników osiągniętych w listopadzie tego roku.

Ryanair Holdings plc opublikował właśnie dane za poprzedni miesiąc, a z tych wynika, że przewoźnik lotniczy zanotował pokaźny wzrost ilości pasażerów w porównaniu do roku ubiegłego. Oznacza to, że w listopadzie 2022 przewieziono 11,2 miliona pasażerów, natomiast w analogicznym okresie 2021 było to 10,2 mln osób.

Obciążenie lotów pasażerami wzrosło do 92%, a w listopadzie roku ubiegłego wynosiło 87%, więc i tutaj mamy wyraźną poprawę wskaźników.

W ujęciu rocznym Ryanair do końca listopada przewiózł 158,4 miliona osób, czyli notuje wzrost o 144%, a obciążenie lotów wzrosło w tym okresie o 10%.

Ryanair jest obecnie jedną z niewielu linii lotniczych w Europie, które mogą poszczycić się takimi wzrostami, chociaż to nie jedyny przewoźnik z rosnącą ilością przewożonych osób. Wzrosty notują również inne linie budżetowe, a i uznani przewoźnicy komercyjni, ale mało która linia może równać się z najpopularniejszym od lat w Unii Europejskiej irlandzkim przewoźnikiem.

Wydaje się też, że nie jest to koniec dobrej passy Ryanair, a to za sprawą nowych maszyn, jakie wkrótce pojawią się we flocie tej linii lotniczej. Irlandzki przewoźnik zapowiada, że wraz z nowymi samolotami Boeing z serii MAX, uruchomi dodatkowe połączenia, co przełoży się na zwiększenie dostępnych opcji dla podróżnych.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Photo by Portuguese Gravity on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Uruchomili się wró
Irlandzkie budownict