Rozpoczęły się obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Spotkanie z Powstańcami Warszawskimi, podczas którego Prezydent wręczył odznaczenia państwowe uczestnikom tamtych wydarzeń oraz osobom pielęgnującym pamięć o Powstaniu Warszawskim, rozpoczęło obchody 79. rocznicy wybuchu bohaterskiego zrywu.

Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach odbywających się w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Spotkanie z Powstańcami Warszawskimi rozpoczęło obchody 79. rocznicy wybuchu bohaterskiego zrywu, podczas których Prezydent wręczył odznaczenia państwowe uczestnikom tamtych wydarzeń oraz osobom pielęgnującym pamięć o Powstaniu Warszawskim.

LISTA ODZNACZONYCH>>

Co roku jest nas tutaj więcej w Warszawie w związku z kolejną rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Tych, którzy przyjeżdżają z całej Polski, po to, żeby oddać hołd pamięci Powstańców Warszawskich i ich wielkiego dzieła nie tylko zbrojnego, ale przede wszystkim patriotycznego. Dzieła miłości ojczyzny – powiedział Prezydent RP.

CAŁE PRZEMÓWIENIE >>

– Coraz bardziej się o tej rocznicy pamięta, jest ona coraz ważniejsza. Właśnie dlatego, że stanęliście do Powstania – na przekór okupacji, na przekór śmierci, na przekór zniewoleniu. To właśnie dlatego wszyscy przychodzą, żeby pokazać, że my cały czas jesteśmy za wolną Polską. Za Polską, która jest nasza – podkreślił Andrzej Duda.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, Wojska Polskiego, Kościoła a także harcerze i wolontariusze.

Prezydentowi podczas uroczystości towarzyszył Sekretarz Stanu w KPRP Wojciech Kolarski.

Przed uroczystościami Andrzej Duda złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego, twórcy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Prezydent.RP

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

Powstanie warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku i trwało do 2 października 1944 r., a było to wystąpienie zbrojne przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”, połączone z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najwyższych struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Największa operacja militarna Armii Krajowej.

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Produkcja przemysło
Oswajanie z marihuan

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!