Rasizm w Irlandii staje się normą

Faszyści po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze, organizując spalenie namiotów bezdomnych migrantów. 

Ci bandyci nigdy nie atakowali funduszy sępich ani bankierów, ale zamiast tego skupiają się na najsłabszych w społeczeństwie. Ich celem jest stworzenie podziałów, aby odwrócić umysły ludzi od prawdziwego wroga.

Miejscem obozu bezdomnych był Andrews Court w centrum Dublina, który od lat jest opuszczony przez Radę Miasta Dublina. „Wyrzucili” najemców, przenosząc ich do Ringsend, obiecując, że wyremontują mieszkania. Jednak naprawdę, chcą zburzyć ten dom i przekazać jakiejś międzynarodowej firmie na biuro – w ramach ogólnej strategii wyprowadzania ludzi z klasy robotniczej z centrum miasta.

Podczas gdy faszyści podsycają nienawiść, winny jest również rząd, który zdecydował się pozostawić 500 osób ubiegających się o azyl na ulicach, aby radziły sobie same.

Minister Partii Zielonych Roderic O Gorman pomógł rozwinąć się skrajnej prawicy, twierdząc, że nie ma możliwości zapewnienia zakwaterowania. Dzieje się tak w kraju z dziesiątkami tysięcy pustych domów i budynków.

Ten rząd nie zapewnił mieszkań osobom urodzonym w Irlandii ani tymczasowego zakwaterowania osobom ubiegającym się o azyl.

Skupmy się na zakończeniu rządów Fianna Fáil i Fine Gael i nie pozwólmy faszystom odwalać brudnej roboty bogatych.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: People Before Profit

Photo People Before Profit

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Raport Daft.ie pokaz
Ryanair kupuje kolej