Protest przeciwko amerykańskim samolotom bojowym

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Biden powiedział, że udzieli Izraelowi „żelaznego” wsparcia. To odpowiedź na możliwy irański odwet za zbombardowanie budynku konsularnego Iranu w Syrii.

Jego oświadczenie obnaża hipokryzję i dwulicowość, w jakie angażują się zachodni przywódcy. W ciągu ostatnich kilku tygodni Stany Zjednoczone i UE były zmuszone zmienić swoją retorykę i zażądać od Izraela wsparcia zawieszenia broni w Gazie. Jest to wyłącznie wynik masowego nacisku i wstrętu wobec ludobójstwa, którego jesteśmy świadkami.

Jednak pomimo retoryki tak naprawdę nic się nie zmienia. USA i UE udzielają pełnego wsparcia Izraelowi. Nie może być to jaśniejsze, ponieważ Biden właśnie obiecał „żelazne wsparcie dla Izraela”.

W efekcie twierdzi, że Izrael może bezkarnie mordować ludzi w Gazie i grozić wojną w regionie, przeprowadzając ataki w sąsiednich krajach. Bez względu na to, co zrobią Stany Zjednoczone, będą co roku dostarczać im broń o wartości ponad 3 miliardów euro, w tym bomby niszczące bunkry, które niszczą domy Palestyńczyków.

Gdyby Simon Harris w swoim PR-owskim przemówieniu miał choć odrobinę szczerości, natychmiast potępiłby oświadczenie Bidena jako zagrożenie dla pokoju na świecie.


Powinien oczywiście pójść dalej i zamknąć lotnisko w Shannon dla żołnierzy amerykańskich, aby przywrócić irlandzkiej neutralności jako właściwą wartość antykolonialną. W ciągu zaledwie jednego kwietniowego dnia przez lotnisko w Shannon przewinęło się 1000 żołnierzy amerykańskich. Obecnie lotnisko służy jako punkt postojowy dla amerykańskich wypadów wojskowych. Musimy je zamknąć, zanim wciągnie nas w nową wojnę światową.

Opr. Bogdan Feręc

Źr. People Before Profit

Graf. People Before Profit

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Będzie grupa i Dubl
Kobiecie nakazano zd
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.