Będzie grupa i Dublin stanie się bezpieczniejszy

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Zalecenia mające na celu poprawę bezpieczeństwa i doświadczeń mieszkańców centrum Dublina zostaną opracowane przez nową grupę zadaniową.

Premier Simon Harris skontaktował się z szefem Rady Miejskiej Dublina Richardem Shakespeare’em oraz komisarzem Gardy Drew Harrisem w związku z intensyfikacją prac nad powołaniem grupy zadaniowej.

Przygotowywana jest notatka dla rządu, która ma trafić do gabinetu w ciągu kilku tygodni, która stanowić będzie podstawę przyszłych działań w kwestii poprawy bezpieczeństwa.

Wcześniej odbędą się rozmowy z przywódcami partii politycznych, a ich celem jest określenie szczegółowych planów, a także stworzenie koncepcji przywrócenia ładu w centrum stolicy Irlandii.

Rzecznik Simona Harrisa powiedział:

– Premier zamierza mianować przewodniczącego i członków pochodzących z Rady Miasta, Gardy oraz grup handlowych, biznesowych, społecznych i kulturalnych.

Jak dodał, grupa zadaniowa będzie miała 12 tygodni na sporządzenie zaleceń i ich przedstawienie rządowi.

Bogdan Feręc

Źr. RTE

Photo by Andrei Carina on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Izraelska ambasador
Protest przeciwko am
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.