Kobiecie nakazano zdjęcie protezy piersi

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Pochodząca z Belfastu, a mieszkająca w Lucan Réaltán Ní Leannái przeżyła na lotnisku w Dublinie dramatyczne chwile, kiedy podczas kontroli bezpieczeństwa nakazano jej zdjąć protezę piersi.

Wcześniej kobieta przeszła w związku z jej chorobą nowotworową zabieg usunięcia piersi, a protezę nosi od 15 lat, gdy udało się jej wygrać walkę z rakiem. Zabieg mastektomii, jakiemu poddana została mieszkanka Lucan, a właściwie proteza piersi, do tej pory nie była powodem takich zajść na żadnym z lotnisk, a jak dodała Réaltán, stało się to pierwszy raz w jej życiu.

Podstawą do żądania zdjęcia protezy stał się uruchomiony na bramce alarm skanera, co było powodem dalszych działań funkcjonariuszy kontroli bezpieczeństwa.

Kobieta ze łzami w oczach tłumaczyła swoją sytuację obsłudze skanera, jednak ci głusi byli na jej argumenty.

Réaltán Ní Leannái powiedziała:

– Przez całą drogę powrotną do Donegal siedziałam i płakałam, gdy uświadomiłam sobie, co się do cholery właśnie wydarzyło. Minęło 15 lat od diagnozy i 15 lat noszenia protezy. Nadal uważam, że wpłynęło to na mnie bardziej niż jakikolwiek inny aspekt w ciągu tych lat. Zaskoczyło mnie, jak bardzo mnie to zdenerwowało. Nadal chcę wiedzieć, kiedy będę podróżować, co im powiem. Chcę wiedzieć, że wdrożenie nowej technologii nie będzie miało wpływu na żadną inną kobietę po raku piersi lub po mastektomii. Wydaje się, że Glasgow, Donegal i Amsterdam radzą sobie z nową technologią skanowania znacznie lepiej niż Dublin.

DAA, czyli operator lotniska w Dublinie potwierdza, że ​​przeprowadzono pełne dochodzenie w sprawie incydentu i stwierdzono, że ​​„należało lepiej rozwiązać sytuację”.

W oświadczeniu DAA czytamy:

– Wszyscy pasażerowie w takich sytuacjach mogą poprosić o prywatną kontrolę bezpieczeństwa, którą następnie przeprowadza przeszkolony członek personelu. Przepraszamy pasażerkę i zapewniamy, że podjęto kroki, aby uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości.

Bogdan Feręc

Źr. RTE Radio One

Photo Dublin Airport

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Protest przeciwko am
Do wojny na Bliskim
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.