Produkcja mieszkalnictwa socjalnego znacznie poniżej celu na poziomie zaledwie 20% do czerwca 2022 r.

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzecznik Sinn Féin ds. mieszkalnictwa Eoin Ó Broin wezwał ministra Darragha O’Briena do „określenia, ile, jego zdaniem nowych domów socjalnych zostanie oddanych w tym roku”.Wezwanie następuje po tym, jak nowe dane Departamentu Mieszkalnictwa dotyczące mieszkań socjalnych za II kwartał 2022 r. pokazują, że zaledwie 20% z planowanych 9000 nowych domów socjalnych zostało oddanych do użytku w pierwszej połowie roku.

Poseł Ó Broin powiedział: 

– Rządowy plan mieszkaniowy zobowiązuje do oddania 9000 nowo wybudowanych domów socjalnych w 2022 r. Domy te są dostarczane przez władze lokalne i zatwierdzone organy mieszkaniowe poprzez własne inwestycje, projekty pod klucz i domy w części V. Według najnowszych danych opublikowanych przez Departament Mieszkalnictwa, do końca czerwca oddano tylko 1765 nowo wybudowanych domów socjalnych. 639 z nich zostało dostarczonych w pierwszym kwartale tego roku, a 1126 w drugim kwartale. Liczby te są głęboko niepokojące i sugerują, że Darragh O’Brien może trzeci rok z rzędu nie dotrzymać swoich celów w zakresie budowy nowych mieszkań socjalnych. Nieudane cele ministra O’Briena są jedną z głównych przyczyn rosnącego poziomu bezdomności. W 2020 i 2021 roku rządowi brakowało tysięcy domów socjalnych do swoich celów. Podczas gdy minister O’Brien oskarżył Covid o niedobór, inne czynniki, w tym biurokrację Departamentu Mieszkalnictwa, które również były w grze. W tym roku nie było zamknięć placów budowy związanych z Covid, więc można by się spodziewać, że produkcja mieszkalnictwa socjalnego wróci na właściwe tory. Na podstawie danych opublikowanych przez Departament wydaje się, że tak nie jest. Darragh O’Brien musi ujawnić się i określić, ile nowo wybudowanych domów socjalnych zamierza dostarczyć w tym roku. Musi również wyjaśnić, dlaczego pominięte cele nie są dodawane do celów na kolejne lata, a nie są po prostu akceptowane jako niedostarczone.

Opr:  Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Image Creative Commons Attribution 2.0

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Taoiseach's Closing
Laburzyści reprezen

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!