Praktykanci kluczem do rozwiązania kryzysu mieszkaniowego

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Senator Partii Pracy Mark Wall wezwał do położenia kresu wykluczaniu praktykantów z przepisów dotyczących płacy minimalnej, aby zachęcić większą ilość pracowników do tego rzemiosła.

Przed złożeniem tego wniosku, domagającego się nadzwyczajnych środków mieszkaniowych senator Wall powiedział, że zbyt wiele pustych i opuszczonych domów pozostaje nieużywanych i należy je przywrócić do życia.

Senator Wall stwierdził:

– W tej chwili mamy pokolenie młodych ludzi, którzy czują się całkowicie odcięci od posiadania domu lub bezpiecznych i niedrogich opcji najmu. 92% osób w wieku od 18 do 24 lat obawia się, że nigdy nie będzie posiadać własnego domu, jednak ze wstępnych danych Spisu Powszechnego wiemy, że w całym kraju ponad 166 000 nieruchomości jest pustych lub opuszczonych. To oburzające. Plan działania dotyczący wolnych domów na lata 2023-2026 opublikowany w zeszłym tygodniu nie zawiera krajowych celów dotyczących liczby pustych i opuszczonych domów, które mają zostać ponownie oddane do użytku w 2023 r., ani nie zawiera celów CPO dotyczących pustych i opuszczonych domów dla poszczególnych władz lokalnych. Po prostu nie jest włączony. Czasy zagrożenia wymagają środków nadzwyczajnych. Partia Pracy będzie walczyć o to, by Fine Gael i Fianna Fáil zwiększyły krajowe cele mieszkaniowe do minimum 50 000 rocznie i podwoiły dostarczanie mieszkań socjalnych oraz przystępnych cenowo. Rozmowy z wykonawcami sprawiają, że naprawdę trudno jest im zatrzymać praktykantów, co potwierdza związek zawodowy Connect, który powiedział, że wykluczenie praktykantów z wynagrodzenia minimalnego wypycha młodych pracowników z rzemiosła. Partia Pracy wzywa rząd do zniesienia zwolnienia z płacenia minimalnej płacy praktykantom. Płacenie komukolwiek poniżej płacy minimalnej za dzień pracy w tym kraju jest po prostu nie do zaakceptowania. Musimy zachęcać młodych ludzi do praktyk zawodowych, takich jak budownictwo, aby zaradzić niedoborom siły roboczej, które powstrzymują budowę domów. Mamy rekordowy poziom bezdomności, koszty przekraczające możliwości rodzin, aby tylko utrzymać dach nad głową, młodzi ludzie ponownie opuszczają nasze brzegi. Inwestowanie w naszych praktykantów może odblokować długoterminowe rozwiązanie niedoborów siły roboczej, które powodują opóźnienia w dostarczaniu domów.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Partia Pracy

Photo by Di on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Sinn Féin chce wpro
Spadająca inflacja
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.