Poznaj historię internetu i ciekawostki na ten temat

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Obecnie internet towarzyszy nam przez cały dzień, a więc nie tylko w pracy, ale także w szkole, w domu, w czasie spotkań ze znajomymi. Wiele osób bierze smartfon w dłoń od razu po przebudzeniu się, a chowa telefon dopiero przed pójściem spać. Historia internetu jest dosyć krótka, ale bardzo intensywna.

Początek internetu, czyli technologia przeznaczona dla wojska

W 1958 roku powstała zupełnie nowa technologia, przeznaczona przede wszystkim dla Departamentu Obrony USA. W tamtym czasie największe znaczenie miało dzielenie się mocą obliczeniową komputerów i przekazywanie tajnych informacji. Tak właśnie powstał pierwowzór internetu, czyli sieć ARPA. W kolejnych dwóch dekadach zaczęła się ona rozwijać, pojawiała się na uczelniach i w jednostkach akademickich.

Dopiero w 1990 roku powstał znany dzisiaj World Wide Web (WWW) – system informacji opracowany przez Tima Bernersa-Lee. W tamtym czasie nad bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami zaczęło pracować wielu programistów. Nie trzeba więc było długo czekać, ponieważ w 1995 roku wyszedł system Windows 95, który zapoczątkował późniejszą erę internetu. W połowie lat 90. XX wieku zaprezentowano także Javę i kilka innych języków programowania. Więcej na temat historii sieci znajdziesz na stronie: https://virginmobile.pl/blog/byl-sobie-internet-poznaj-czym-jest-siec-internetowa-z-ktorej-wlasnie-korzystasz.

Internet wchodzi do codziennego życia i zmienia je bezpowrotnie

Na przełomie XX i XXI wieku stało się jasne, że internet będzie się rozwijał, i to bardzo dynamicznie. Coraz więcej osób, także w Polsce, zaczęło korzystać z sieci. Początkowo pisano e-maile, prowadzono rozmowy na czatach, przeglądano strony oraz szukano informacji, jednak już po kilku latach okazało się, że bez internetu coraz trudniej jest się uczyć i pracować. W 1997 roku liczba użytkowników sieci przekroczyła milion, a w 2001 powstała Wikipedia. Dwa lata później zaczęły działać portale, takie jak: Second Life, LinkedIn, Skype, a po kolejnych dwóch latach pierwszy serwis społecznościowy, czyli Facebook. To właśnie wtedy wiele osób zaczęło powoli przenosić swoje życie do sieci. W 2005 roku wystartował YouTube. Co ciekawe, już w 2007 roku na Facebooku było 50 milionów ludzi, a po trzech latach liczba ta wzrosła do 500 milionów. Tak dynamiczny, niesamowity i szybki wzrost sprawił, że coraz więcej osób w ogóle nie wyobrażała sobie życia bez sieci. W 2017 roku na Facebooku zarejestrowanych było 3,5 miliarda ludzi! Można więc uznać, że internet jest jedną z najszybciej rozwijających się technologii, a szczególnie dotyczy to jego wersji mobilnej, dostępnej na smartfonach.

Sprawdź, czym jest obecnie internet mobilny: https://virginmobile.pl/blog/internet-mobilny-do-laptopa oraz jak wybrać najlepszą ofertę: https://virginmobile.pl/oferty/internet.

Źródło informacji: Virgin Mobile Polska

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia - Jaka przy
Piotr Witt: Kupno sz
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.