Potwierdzony wzrost poparcia dla Socjaldemokratów

W najnowszym badaniu opinii publicznej widać, że zmiany na scenie politycznej zostały ugruntowane, a idą one w stronę mniejszych ugrupowań politycznych.

Pracownia Red C wykonała sondaż na zlecenie Business Post, a z tego wynika, że Socjaldemokracja po zmianie na stanowisku liderskim zaczęła zyskiwać na popularności, natomiast Fianna Fáil sukcesywnie traci.

Liderem rankingu poparcia dla partii politycznych zostaje Sinn Fén i ma 31% głosów, a dugą w kolejności partią jest Fine Gael i to ugrupowanie popiera 22% uprawnionych do głosowania.

Fianna Fáil straciło od ostatniego badania 2% i może liczyć na elektorat w wysokości 15%, natomiast jednoprocentowy spadek zaliczyli niezależni, których wspiera 12% osób.

Socjaldemokraci pod przewodnictwem Holly Cairns zyskują 2% poparcia, które obecnie jest na poziomie 6% i w ten sposób wyprzedzili znacznie Partię Zielonych.

Pełne wyniki pokazują, że zestawienie wygląda teraz następująco:

Sinn Féin 31% (0)
Fine Gael 22% (+1)
Fíanna Fáil 15% (-2)
Niezależni 12% (-1)
Zieloni 3% (-1)
Socjaldemokraci 6% (+2)
Partia Pracy 4% (0)
Solidarnością / PBP 3% (0)
Aontú 2% (0)
Inne 2% (+1)

Sondaż przeprowadzono na grupie 1005 osób, więc jest miarodajny, a badanie odbywało się w dniach od 17 do 22 marca. Margines błędu statystycznego wynosi w tym przypadku 3%.

Bogdan Feręc

Źr: Business Post

Photo Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Jean Housen

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Partia Pracy chce wi
Ponad 134 000 gospod