Poparcie dla ustawy o przyspieszeniu zakupów domów

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Poseł do Parlamentu Europejskiego Kelleher popiera uchwalenie ustawy Packs Legal Pack Bill, która przyspieszać będzie sprzedaż i zakup domów.

Eurodeputowany Fianna Fáil Billy Kelleher powiedział, że potrzebne są radykalne zmiany w przepisach dotyczących przenoszenia własności nieruchomości w Irlandii, aby przyspieszyć proces kupna i sprzedaży domu.

Kelleher, poseł do Parlamentu Europejskiego, wypowiadał się po nawiązaniu kontaktu z dużą liczbą zainteresowanych osób z sektora, którzy opowiadają się za przyjęciem pakietu prawnego, a dotyczącego ustawy o nabywcach nieruchomości na rok 2021 (ustawa SLP).

Billy Kelleher:

– Według Instytutu Zawodowych Licytatorów i Rzeczoznawców (IPAV) pakiet prawny dla sprzedawców to akt prawny potwierdzający możliwość sprzedaży nieruchomości przed wystawieniem jej na sprzedaż i skupiający się na procesie sprzedaży nieruchomości poprzez wcześniejsze dostarczenie całej dokumentacji przed rozpoczęciem procesu przeniesienia własności, dopasowując go w ten sposób do sprzedaży w Internecie i na aukcjach publicznych.

– Dla osób kupujących lub sprzedających nieruchomość uchwalenie tej ustawy przyniosłoby wiele korzyści. Co najważniejsze, poprawi także ochronę konsumentów i będzie wspierać bardziej sprawiedliwy i dostępny rynek mieszkaniowy.

– Ustawa ma wejść na etap komisji po tym, jak rząd nie sprzeciwił się jej w drugim etapie, kiedy była w Dáil.

– Wprowadzenie tej ustawy przyspieszyłoby proces kupna/sprzedaży domu dla wszystkich. Wszystkie zainteresowane strony przeprowadziłyby taką samą analizę due diligence, ale co ważne, miałoby to miejsce równolegle z innymi procesami, a nie po fakcie.

– Ludzie kupujący domy chcą się wprowadzić tak szybko, jak to możliwe. Co miesiąc, gdy nie są w nowym domu, prawdopodobnie płacą czynsz za inną nieruchomość. Uchwalenie tej ustawy sprawiłoby również, że Irlandia w większym stopniu dostosowałaby się do norm europejskich, w których przypadku zakupu lub sprzedaży nieruchomości odbywa się w znacznie krótszym czasie.

Opr. Bogdan Feręc

Źr. Billy Kelleher MEP

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Trendy irlandzkich n
W wielkanocną sobot
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.