Pogodowa wolta

O ile dzisiejszy poranek będzie jeszcze chłodny, a nawet zimny, to w dzień temperatury podskoczą do kilkunastu stopni.

Właśnie dzisiaj w nocy nad Irlandię nasunął się ciepły i wilgotny front atmosferyczny, który przyniesie całodzienne opady w większości kraju, ale wynagrodzić mają to nam wyższe temperatury, które gdzieniegdzie osiągną wartość 11 stopni Celsjusza.

Jak dodaje Met Éireann, weszliśmy w całkiem inny pogodowo okres, więc będzie znacznie cieplej, a wskazania termometrów mogą być wyższe od typowych dla tego miesiąca.

Weekend zapowiada się spokojnie z opadami deszczu i przejaśnieniami, ale uderzenie fali ciepła nastąpi już w poniedziałek, więc wtedy za oknami zobaczymy nawet 13 stopni na plusie.

Ostatnie marcowe przymrozki dokonają żywota właśnie dzisiaj rano, bo meteorolodzy są zdania, że nie będą nam już zagrażać do końca tego miesiąca, a i później przewidywania nie sugerują nawet, iż mogłyby się powtórzyć.

Wg Met Éireann, przez przynajmniej 30 dni w kraju panować będą normalne irlandzkie temperatury, a i zapowiada się, że kwiecień może być całkiem ciepły, więc także święta Wielkanocne upłyną w iście wiosennej atmosferze.

Progności dodali, że noce do końca miesiąca mogą bywać chłodniejsze, ale z całą pewnością nie będzie już przymrozków.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eirreann

Photo by Mateusz Stępień on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Najwięcej wypowiedz
1500 nowych obywatel