Podwójne zasiłki na dzieci w tym tygodniu

Departament Ochrony Socjalnej potwierdził, że w tym tygodniu wypłacona zostanie jednorazowa kwota wsparcia dla rodzin z dziećmi.

Kwota 280 € przesłana zostanie na konta rodzin, które mają dzieci w wieku poniżej 16 roku życia, natomiast minister ochrony socjalnej Heather Humphreys dodała, że w tym miesiącu pojawią się kolejne szczegóły dotyczące dopłat rodzinnych. W całym kraju podwojone zasiłki rodzinne otrzyma prawie 638 000 rodzin, natomiast zwykła wypłata zasiłku na dzieci wynosiła 140 €.

Pieniądze na kontach rodzin powinny znaleźć się już dzisiaj, a będzie to kosztować budżet państwa 170 mln € i jest to druga z ośmiu płatności, jaka ogłoszona została w budżecie na 2023 rok. Cały pakiet wsparcia kosztować będzie podatników 1,2 mld €.

Departament Ochrony Socjalnej przypomina również, że Christmas Bonus, powinien zacząć trafiać do osób uprawionych do jego otrzymania wraz z początkiem grudnia, chociaż część osób otrzyma go dopiero po połowie ostatniego miesiąca roku.

Rząd ma nadzieję, iż wszelkie dopłaty i wsparcie, jakie przekazuje mieszkańcom Irlandii, będzie pomocne w łagodzeniu rosnących kosztów utrzymania i wysokiej inflacji.

Dzisiaj natomiast, o czym informowaliśmy wczoraj, na konta odbiorców energii elektrycznej, przesłane zostaną dopłaty na zakup energii elektrycznej, a kwota brutto w tym przypadku wynosi 200 €.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by lilzidesigns on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia radzi sobie
Niektóre ceny art.