Pierwszy raz od 19 lat

Wg narodowego przepowiadacza pogody, tegoroczny sierpień może być najgorętszym od prawie 20 lat, a ma ku temu przesłanki, bo temperatury mogą dochodzić do 25 stopni, a nawet więcej.

O ile teraz jest ciepło, to gorąco zrobić się ma od najbliższej środy i wtedy właśnie wartości znacznie przekraczające dwadzieścia stopni Celsjusza, dopadną wyspę. To nie wszystkie dobre informacje na najbliższe dni, bo już przyszły weekend ma być wręcz upalny, czyli wskazania termometrów sięgać mają nawet 30 st. C.

Oczywiście nie będzie się tak dziać w całym kraju, ale w dużej jego części, chociaż cała Irlandia będzie mogła mówić o upałach.

Met Éireann dodaje, że o ile ich prognozy się sprawdzą, to będzie to najcieplejszy sierpień od 19 lat, a wszystko przez układ wysokiego ciśnienia, który stale i powoli rozbudowuje się nad Irlandią. Meteorolodzy dodają, że nad wyspę docierać będzie też sporo suchego i gorącego powietrza znad Afryki, co przynieść ma wręcz doskonałe warunki pogodowe.

Okres upałów może utrzymać się nawet do następnego wtorku lub środy, ale i po tym czasie, bo temperatura nieco się obniży, wciąż ma być ciepło i stosunkowo sucho.

Ostatni raz z takimi temperaturami w sierpniu Irlandia miała do czynienia w dniach od 4 do 5 sierpnia 2003 roku.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Rodzice chcą wyższ
Protesty przeciwko r