Pięć nakazów zamknięcia lokali gastronomicznych

W zeszłym miesiącu Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności wydał pięć nakazów zamknięcia miejsc, w których nie było poszanowania zasad dotyczących przygotowania żywności.

FSAI poinformowało, że nakazy zamknięcia wydano w The Hudson Rooms w Liffey Valley i obejmowały bar oraz część wypoczynkową, a także kuchnię na parterze, bar na pierwszym piętrze i magazyn z tyłu budynku. Urzędnicy uznali, że uchybienia pozwalały, aby nakazać zaprzestanie wykonywania wszystkich operacji związanych z przetwarzaniem żywnościowej.

Nakazy zamknięcia wydano również dla Apache Pizza na Main Street w Blackrock w Dublinie oraz na Roma Takeaway na Main Street w Portarlington w hrabstwie Laois.

Kolejny nakaz zamknięcia został wydany zgodnie z przepisami UE przeciwko Han Lin Palace w Balbriggan.

FSAI powiedziało, że brak było w tych lokalach zasad zapobiegania obecności szkodników, a kontrole wykazały obecność odchodów gryzoni, co też było powodem zamknięcia jednego z miejsc.

Inspektorzy zauważyli również, że osoby zajmujące się żywnością nie miały odpowiedniego przeszkolenia w zakresie stosowania odzieży ochronnej i nakryć głowy, a także braku wiedzy na temat zanieczyszczenia potraw przez biżuterię podczas przygotowywania żywności.

Przedmioty osobiste, takie jak zestawy do e-papierosów, kluczyki do samochodów i telefony komórkowe, przechowywane były bezpośrednio z żywnością, a także zdarzały się przypadki nieodpowiednich i niesprawnych urządzeń do mycia rąk oraz brak było deklaracji o alergenach.

Dyrektor naczelna FSAI dr Pamela Byrne powiedziała, że ​​niedopuszczalne jest, aby pracownicy nie byli świadomi swoich obowiązków, co wymagane jest u osób zajmujących się żywnością.

Szefowa FSI dodała:

– Personel musi być odpowiednio przeszkolony i nadzorowany, aby zapewnić zgodność z wymogami prawnymi, więc należy zwrócić uwagę na podstawy dobrego mycia rąk, skutecznego czyszczenia i właściwego przechowywania żywności.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: